В Івано-Франківську відкрили анотаційну дошку Ользі Дучимінській

23 вересня, в Івано-Франківську відкрили анотаційну дошку українській письменниці, поетесі, перекладачці - Ользі Дучимінській. Про це повідомили в пресслужбі Івано-Франківської міської ради.

Все своє довге і тернисте життя галичанка присвятила служінню людям і Україні. Надзвичайно широким було коло її діяльності - письменниця, поетеса (публікувала свої твори під псевдонімами Олег Барвінок, Ірма Остапівна, Ольга Лучинська, О. Поважна, О. Рута, О. Д.), перекладачка, авторка рецензій та критичних статтей, етнографічних досліджень Бойківщини та Гуцульщини, народна вчителька, громадська діячка - одна з організаторок жіночого руху в Галичині.

Ольга Дучимінська була з тих людей, хто ризикували своїм життям заради порятунку інших. У воєнні роки письменниця рятувала євреїв, допомагала іншим діячам української культури, дбала про збереження цінних колекцій музею, здійснювала фольклорні експедиції.

23 листопада 1949 року 66-літню галичанку заарештували у сфабрикованій справі вбивства письменника Я. Галана. Спочатку два роки в’язниці, доки тривало слідство, потім сім років сибірських таборів ГУЛАГу. Багато знущань Ольга Дучимінська зазнала в сибірських спецтаборах, але ніколи не втрачала людської гідності. На зоні за клаптик паперу та олівець — карцер. Тому складені в таборі вірші Ольги Дучимінської вивчали напам'ять і разом із звільненими вони потрапляли на волю, на Батьківщину. Попри тяжкі випробування долею-недолею вона отримала в дар від Господа Бога найдовше серед творчих людей України життя – 105 років.

Завдяки старанням Романа Горака до 105-літнього ювілею вперше було згадано Ольгу Дучимінську, як найстаршу письменницю. в “Літературній Україні”, у журналі “Жовтень” були надруковані її поезії.

24 вересня 1988 року О. Дучимінська померла.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.