У Верховині врегулювали проблему ставок земельного податку

Верховинська селищна рада за рекомендацією Західного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України прийняла рішення від 11.07.2023 № 367-27/2023 «Про встановлення ставок та пільг зі сплати земельного податку та орендної плати на території Верховинської селищної ради».

Цим рішенням встановлюються однакові ставки земельного податку для юридичних і фізичних осіб, які мають у власності/користуванні земельні ділянки одного цільового призначення, та скасувала пільги зі сплати земельного податку для суб’єктів господарювання комунальної форми власності.

Раніше за результатами здійснення контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції Відділення виявило, що Верховинська селищна рада на підставі рішення № 142-9/2021 від 09.07.2021 «Про встановлення ставок та пільг зі сплати земельного податку та орендної плати на території Верховинської селищної ради» застосовувала різні відсоткові ставки земельного податку для фізичних та юридичних осіб, що мають у власності/користуванні земельні ділянки одного цільового призначення. Оскільки, до категорії фізичні особи належать фізичні особи-підприємці, то встановлення різних відсоткових ставок земельного податку для фізичних та юридичних осіб може призвести до надання окремим суб’єктам господарювання пільг, які ставлять їх у привілейоване становище стосовно конкурентів.

«Цим же рішенням орган місцевого самоврядування надав пільги при сплаті земельного податку для суб’єктів господарювання комунальної форми власності у розмірі 100 відсотків від суми податкового зобов’язання на рік, тоді як суб’єктам господарювання іншої форми власності, які діють на тих же товарних ринках, такі пільги не були передбачені. Зазначені дії органу місцевого самоврядування містили ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого абзацами 7 та 8 частини другої статті 15 Закону України «Про захист економічної конкуренції» та могли призвести до спотворення конкуренції», - повідомили в Західному міжобласному територіальному відділення АМКУ.

З огляду на це Верховинській селищній раді 15 вересня 2022 року було надано рекомендації - припинити дії, що містять ознаки порушень законодавства про захист економічної конкуренції, шляхом формування для суб’єктів господарювання однакових умов для здійснення господарської діяльності. У відповідь Верховинська селищна рада 18 серпня 2023 року повідомила МТВ про прийняття відповідного рішення, тож було поновлено належні умови конкуренції на ринках.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.