Військовослужбовець Нацгвардії, який побив підлеглого, відсидить 1,5 роки у дисциплінарному батальйоні

Івано-Франківський міський суд виніс вирок військовослужбовцю Нацгвардії, який застосував насильство щодо підлеглого, вчинене в умовах воєнного стану.

«18.03.2023 року в період часу із 12-00 до 13-00 старший лейтенант, перебуваючи в казармі військової частини НГУ, будучи невдоволеним фактом здійснення зауважень солдатом щодо його ненормативної лексики, застосував насильство щодо свого підлеглого солдата, а саме: наніс йому три удари, із яких два лівою рукою і один правою у грудну клітку, після чого штовхнув на стіл і в подальшому наніс ще один удар лівою рукою у грудну клітку, заподіявши потерпілому фізичного та морального страждання», - йдеться у вироку суду.

В судовому засіданні обвинувачений свою вину визнав повністю, послідовно та в повній мірі розказав суду згадані вище обставини вчиненого ним кримінального правопорушення. Зокрема зазначив, що він є військовослужбовцем та несе службу у військовій частині Національної гвардії України. 18.03.2023 року він надав наказ потерпілому на прибирання території. В подальшому в обідній період часу обвинувачений повторно мав намір направити потерпілого для прибирання території, однак, той відмовився і між ними виникла словесна суперечка та розмова на підвищених тонах. Будучи на емоціях, обвинувачений наніс потерпілому 3-4 удари в грудну клітку та штовхнув на стіл. Обвинувачений у вчиненому щиро розкаявся, зазначив, що шкодує за вчиненим, просив суд суворо його не карати.

Дослідження фактичних обставин справи було обмежено допитом обвинуваченого.

Суд визнав обвинуваченого винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст.426-1 ч.5 КК України, та з застосуванням ст.62, ч.1 ст.69 КК України, призначив покарання у виді одного року шести місяців тримання у дисциплінарному батальйоні військовослужбовців.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. Вирок може бути оскаржено до Івано-Франківського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення, шляхом подачі апеляційної скарги через Івано-Франківський міський суд.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.