АМКУ оштрафував водоканал Брошнева-Осади за завищення вартості водовідведення

Адміністративна колегія Західного міжобласного територіального відділення Антимонопольного комітету України 31 серпня 2023 року винесла рішення про визнання дій комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна контора» Брошнів-Осадської селищної ради (Івано-Франківська обл.) порушенням законодавства про захист економічної конкуренції.

У заяві, поданій до Відділення, йшлося про те, що КП «ЖЕК» у період з 2017 року до серпня 2023 року нараховував заявнику та іншим суб’єктам господарювання таку плату за відведення стічних вод (природні опади), яку Заявник вважав необґрунтованою.

«Відділення з’ясувало, що під час розрахунку об’ємів стічних вод, на підставі яких здійснювались нарахування за послуги, підприємство не дотримувалось вимог Правил користування системами централізованого водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27.06.2008 № 190 та Правил приймання стічних вод, затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 01.12.2017 №316. А саме, у розрахунках об’ємів стічних вод завищував середній коефіцієнт стоку і не враховував середню кількість опадів за конкретний період часу (теплий і холодний період року)», - повідомили в Західному міжобласному територіальному відділенні АМКУ.

Оскільки КП «ЖЕК» у період з 2017 року по серпень 2023 року займало монопольне становище на ринку надання послуг централізованого водовідведення в територіальних межах смт Брошнів-Осада, такі дії Адміністративна колегія Західного МТВ визнала порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, оштрафувала підприємство на 68 000 грн. та зобов’язала припинити порушення в двохмісячний термін.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.