«Укрнафта» хоче утилізувати на Івано-Франківщині нафтові відходи

В межах одного з підрозділів ПАТ «Укрнафта» на заході України сфокусували увагу на екологічній проблемі, що не вирішується десятками років. Про це повідомив директор ПАТ «Укрнафта» Сергій Корецький.

«Підприємство не нове, обладнання теж, технологічна схема теж недосконала та застаріла, - пояснює топменеджер. - В результаті утворюється нафтошлам - суміш води та механічних домішок, солей з нафтою».

Ще у 1970-х роках в межах одного з підрозділів на заході України почали створювати ставки-накопичувачі, всього їх зараз 8 шт.

«В ставках - понад 28 тисяч тонн нафтошламів. Частина цього обсягу - 17 тисяч тонн - є вуглеводневмісною, тобто, її можна переробити на товарну продукцію, нафту, - зазначає Сергій Корецький. - Це не просто відходи, це те, що може принести компанії прибуток. Все інше необхідно утилізувати».

Формується комплексне рішення щодо переробки, реалізації та утилізації наявних обсягів нафтошламів та інших відходів виробництва товарної продукції з врахуванням техніко-економічної ефективності виробничих процесів та необхідності дотримання екологічних норм законодавства.

Зараз компанія готує техніко-економічне обґрунтування та пропозицію щодо наявних обсягів нафтошламів.

Наразі точне місце збереження відходів та місце їх утилізації не називають. Імовірно, йдеться про сховище відходів нафтогазового виробництва «Долинанафтогаз» в Долинському районі.

Через воєнний стан інформація публікується частково, а громадські слухання не проводились.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.