Івано-Франківський міський суд виніс вирок уродженцю смт. Перегінського Рожнятівського району, який займався нелегальним експортом деревини.
Обвинувачений з 2009 року займався господарською діяльністю, пов’язаною з лісозаготівлею та реалізацією пиломатеріалів, у тому числі в митному режимі експорту.
«Приблизно на початку 2016 року (точної дати досудовим розслідуванням не встановлено) обвинувачений дізнався про осіб, які володіли значними запасами зрубаних дерев незаконного походження та які за готівкові кошти могли реалізувати лісодеревину. При цьому такі особи могли надати документи, які б де-юре підтверджували придбання деревини в державних лісових господарствах від імені неіснуючих фізичних осіб-підприємців, хоча де-факто такого придбання не відбувалося та не мало відбуватися. Володіючи такою інформацією, він вирішив шляхом підроблення документів та їх використання отримувати прибуток від експорту пиломатеріалів, приховуючи і маскуючи їх незаконне походження та джерело походження, одержувати безготівкові кошти на власні банківські рахунки від реалізації такого майна нерезидентам, змінюючи в кінцевому результаті їх форму шляхом одержання (зняття) готівки, тобто вирішив досягти злочинну мету надати правомірного вигляду набуттю, володінню, та використання майна і коштів, одержаних злочинним шляхом. При цьому обвинувачений усвідомлював, що придбана ним лісодеревина матиме незаконне походження, оскільки була одержана шляхом вчинення суспільно-небезпечного протиправного діяння незаконної порубки дерев та документально оформлена на суб’єктів підприємництва, яких не існувало», - йдеться у вироку суду.
За результатами розгляду поданих обвинуваченим підроблених заяв Івано-Франківським обласним управлінням лісового та мисливського господарства було видано декілька сотень сертифікатів про походження лісоматеріалів та виготовлених із них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій.
Таким чином, обвинувачений упродовж 2016-2017 років вчинив дії, які були спрямовані на приховання і маскування незаконного походження майна (пиломатеріалів), джерел їх походження, а так само набуття, володіння і використання майна, одержаних внаслідок вчинення суспільно небезпечного протиправного діяння незаконних порубок дерев, що передувало легалізації (відмиванню) доходів, тобто легалізував (відмив) майно (пиломатеріали) об’ємом 3653,6 м.куб. загальною вартістю 6149201 грн, що перевищує шість тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та є великим розміром.
Деревина експортувалась компаніям з Великобританії, Хорватії, Лівану, Словаччини та Литви.
24 квітня 2023 року між прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами Бюро економічної безпеки України Івано-Франківської обласної прокуратури та обвинуваченим було укладено угоду про визнання винуватості, згідно з умовами якої прокурор та обвинувачений дійшли згоди, що кримінальні правопорушення обвинуваченим було вчинено саме при викладених вище обставинах, обвинувачений беззастережно визнав свою вину у вчиненні вказаних кримінальних правопорушеннях.
Суд визнав обвинуваченого винним та призначив остаточне покарання за сукупністю злочинів у вигляді 5 (п’яти) років позбавлення волі з позбавленням права займатись підприємницькою діяльністю, пов’язаною з лісозаготівлею та оптовою й роздрібною торгівлею деревиною, на строк 2 (два) роки та без конфіскації майна. Керуючись ст.75 КК України, звільнив його від відбування призначеного покарання у вигляді позбавлення волі, встановивши іспитовий строк 3 (три) роки.
На підставі ст.76 КК України, суд зобов’язав обвинуваченого не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації; періодично з’являтись для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.
Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.