Дослідницька співпраця Івано-Франківського національного медичного університету та Університету Святого Георга у Лондоні в рамках ініціативи Twinning отримала грант, який фінансується Research England та Universities UK International, для реалізації проєкту пошуку нових способів боротьби з антимікробною резистентністю.
Британсько-український грант на дослідження та інновації допоможе команді професора Ма з Університету Святого Георга у Лондоні та професора Романа Куцика, завідувача кафедри мікробіології, вірусології та імунології Івано-Франківського національного медичного університету, щоб використати свій досвід у сфері інфекцій та антимікробної резистентності.
Британські колеги зауважують, що вони «нещодавно виробили тип антибактеріального білка, який називається «бактеріоцин» з використанням рослинної біотехнології». Вони стверджують, що його «можна виробляти ширше і використовувати на додаток або як альтернативу звичайним антибіотикам».
«Команда Романа Куцика збиратиме зразки кишкової палички в лікарнях Західної України. Потім ці зразки будуть передані команді Університету Святого Георга та перевірені на три різні бактеріоцини рослинного походження, які вбивають деякі штами E. Coli. Результати дослідження дозволять визначити, чи можуть ці типи бактеріоцинів допомогти у боротьбі з антимікробною резистентністю окремо чи як комбіноване лікування», - повідомили в ІФНМУ.
Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.