СБУ заочно повідомила про підозру колаборанткам, які впроваджували російську освіту на Херсонщині

СБУ повідомила про підозру колаборанткам, які впроваджували російську освіту під час окупації правобережжя Херсонщини.

«Слідчі СБУ повідомили про підозру в колабораційній діяльності двом освітянкам із села Микільське Херсонської області. За даними слідства, у період російської окупації директорка школи та завідувачка дошкільного закладу села перевели очолювані ними установи на російські стандарти освіти й виховання. Зокрема, завідувачка дошкільного закладу добровільно очолила утворену окупантами дитячу установу «Никольское заведение дошкольного образования «Джерельце». Коментуючи запровадження стандартів освіти держави-агресора, колаборантка заявляла російським пропагандистам, що нібито село Микільське є російським, а відтак завжди російською були і школа, і дошкільний навчальний заклад села. Директорці Микільської загальноосвітньої школи слідчі СБУ повідомили про підозру раніше. Вона стала єдиною із восьми директорів шкіл територіальної громади, хто погодився відкрити шкільний заклад за законами й стандартами держави-агресора. Для цього колаборантка навіть двічі проходила організовані російською владою курси «підвищення кваліфікації» та направляла на такі курси вчителів школи. Від вересня і до звільнення села Збройними силами України в листопаді учнів школи піддавали впливу російської пропаганди. З програми було вилучено українську мову та українознавчі дисципліни, запроваджено вивчення російської мови та історії. Педагогічних працівників схиляли до співпраці з окупаційною владою. Вчителів, які публічно виявляли свою українську національну ідентичність, піддавали переслідуванню й тиску. За даними СБУ, напередодні звільнення правобережжя Херсонщини обидві фігурантки втекли в тимчасово окупований Крим», - повідомил в пресцентрі СБУ в Івано-Франківській області.

Їм повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 111-1 Кримінального кодексу України – здійснення пропаганди у закладах освіти з метою сприяння встановленню та утвердженню тимчасової окупації частини території України, впровадження стандартів освіти держави-агресора в закладах освіти.

Після деокупації всієї території України на колаборанток очікує до 3 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років.

Досудове розслідування здійснює Управління СБУ в Івано-Франківській області за процесуального керівництва Івано-Франківської обласної прокуратури.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.