СБУ блокувала канал виїзду за кордон за фальшивими медичними довідками

Служба безпеки заблокувала діяльність чергового каналу незаконного виїзду за кордон військовозобов’язаних, який функціонував завдяки корумпованим посадовцям медичних установ.

«Лікарі оформляли ухилянтам фіктивні документи про нібито наявність у них інвалідності. Це дозволяло фейковим "особам з інвалідністю" та людям, які їх супроводжували, перетинати кордон у період воєнного стану. За даними СБУ, лазівки для військовозобов’язаних організовували двоє мешканців Калуша – колишня медична сестра та її родич. Вони отримували гроші від «клієнтів» та домовлялися з лікарями і членами лікарських та медичних комісій про встановлення фальшивих діагнозів. СБУ задокументувала, як фігуранти оформили інвалідність військовозобов’язаному через нібито наявність у нього психічного захворювання. Для цього зловмисники виготовили первинний пакет медичних документів та внесли недостовірні дані в медичні бази даних. Коштувала ця «послуга» 3800 доларів. У результаті «клієнт» та його близький родич, який теж є військовозобов’язаним, отримали можливість незаконно перетнути кордон у якості «інваліда» та особи, що його супроводжує», - повідомили в пресцентрі СБУ в Івано-Франківській області.

Правоохоронці провели 16 обшуків у медичних закладах Івано-Франківська та Калуша, а також за місцями проживання фігурантів.

Під час обшуків вилучили:

  • фіктивну медичну документацію т.зв. «пацієнтів»;
  • чорнові записи та інші документи, важливі для слідства;
  • 19,6 тис. доларів, 5 тис. євро, 1 тис. польських злотих.

Організаторам повідомлено про підозру за ст. 332 КК України – незаконне переправлення осіб через державний кордон України.

За організацію незаконного переправлення осіб через державний кордон України на організаторів очікує від 7 до 9 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років з конфіскацією майна.

Викриття протиправної діяльності проводило Управління СБУ в Івано-Франківській області. Слідство веде слідче управління Нацполіції в області. Процесуальне керівництво здійснює Івано-Франківська обласна прокуратура.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.