На Івано-Франківщині заочно судитимуть 10 депутатів російської думи

Слідчі СБУ завершили досудове розслідування та передали до суду обвинувальні акти на 10 депутатів російської державної думи.

«Російські політики голосували за «незалежність» окупованих районів на сході України та військову допомогу окупаційним адміністраціям. Своїм голосуванням парламентарі держави-агресора відкрили шлях розв’язаннюповномасштабної загарбницької війни проти України. 15 лютого 2022 року депутати проголосували за звернення до російського президента з вимогоювизнання створених рф на окупованій українській території т. зв «л/днр». У відповідь на звернення парламентарівволодимирпутін визнав правосуб’єктність підконтрольних росіїмаріонеткових утворень. 22 лютого російські депутати проголосували за ратифікацію «міждержавних» договорів з «л/днр», які передбачали військову допомогу в разі нападу. Того ж дня ватажки терористів звернулися по допомогу «у відбитті агресії України», після чого російський президент розпочав повномасштабну війну. На думку слідства, синхронність і узгодженість дій російського президента, депутатів та керівників російських окупаційних адміністрацій свідчить про спробу легітимізувати загарбницьку війну та змову з метою захоплення всієї території України», - повідомили в пресцентрі СБУ в Івано-Франківській області.

За результатом досудового розслідування російські депутати обвинувачуються за ч. 3 ст. 110 Кримінального кодексу – посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, яке призвело до загибелі людей або інших тяжких наслідків.

За цей злочин законом передбачено позбавлення волі на строк від 10 до 15 років або довічне позбавлення волі з конфіскацією майна або без такої.

Досудове розслідування здійснювало Управління СБУ в Івано-Франківській області за процесуального керівництва Івано-Франківської обласної прокуратури.