П’яна водійка, яка скоїла ДТП в Івано-Франківську, заплатить штраф

Івано-Франківський міський суд виніс вирок уродженці Івано-Франківська, яка скоїла ДТП у стані алкогольного сп’яніння.

16 серпня 2022 року приблизно о 18:10 хв водійка, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, ухалась по проїзній частині дороги вул. Є. Коновальця зі сторони вул. Петлюри в напрямку вул. Медичної в м. Івано-Франківську. У салоні автомобіля водійка перевозила на передньому пасажирському сидінні двох малолітніх пасажирів. Під час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху не врахувала дорожню обстановку, стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним, в результаті чого виїхала за межі проїзної частини дороги праворуч по ходу руху автомобіля на тротуар для пішоходів, де в’їхала у електричну опору.

Внаслідок аварії один із малолітніх пасажирів зазнав важких тілесних ушкоджень.

Обвинувачена вину у вчиненому злочині визнала в повному обсязі, щиро розкаялася у вчиненому. Пояснила суду, що вона займається підприємницькою діяльністю. 16 серпня 2022 року перебувала на своєму робочому місці, до неї зателефонував її старший син, повідомив, що йому вручили повістку для мобілізації. Вона перехвилювалася, сіла в автомобіль і разом із молодшими дітьми поїхала до сина. На той момент перебувала в стані алкогольного сп’яніння. Двоє дітей знаходилися на передньому пасажирському сидінні. Була дощова погода, на дорозі вона не справилася з керуванням, втратила контроль і в’їхала в електричну опору. Автомобіль отримав пошкодження, а також вона та діти отримали тілесні ушкодження. Визнає в повному обсязі всі обставини вчиненого злочину, спосіб та час вчиненого, а також погоджується із кваліфікацією її дій, розкаюється у вчиненому, просить суворо не карати, врахувати те, що вона розлучена і є єдиним утриманцем двох малолітніх дітей.

Законна представниця потерпілого в судовому засіданні вказала, що жодних претензій до обвинуваченої не має, просить врахувати, що обвинувачена виховує та утримує двоє дітей та призначити мінімальне покарання.

Суд визнав водійку винуватою у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.286-1 КК України та призначив покарання із застосуванням ч.1 ст.69 КК України у виді штрафу в розмірі 3 000 (трьох тисяч) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51 000 (п’ятдесят одну тисячу) гривень з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк п’ять років.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку на подачу апеляційної скарги.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.