Наразі 80% виїздів аварійних бригад пов’язані з ліквідацією вимкнень внаслідок перевантаження мереж.
«Все частіше причиною відсутності світла у наших оселях стають не тільки графіки погодинних чи аварійних вимкнень, але й неправильна споживацька поведінка після відновлення електропостачання. Як правило, коли подають світло, споживачі намагаються відразу ввімкнути всі електроприлади. Це і спричиняє масові аварійні випадки у мережі. Горить не тільки проводка, але й запобіжники та дефіцитні масляні вимикачі у трансформаторних підстанціях та розподільчих пунктах. Все частіше через перевантаження електромереж виходять з ладу лічильники в домівках споживачів, а загорання створює потенційну небезпеку для життя», - повідомили в АТ «Прикарпаттяобленерго».
Тільки за минулий тиждень бригадам ОВБ філії «Центральна» довелося ліквідувати 89 аварійних випадків. Лише в день доводиться здійснювати заміну 6-10 запобіжників та інших комплектуючих енергообладнання, які виходять з ладу через пікове навантаження на мережу внаслідок одночасного увімкнення споживачами усіх електроприладів в перші хвилини відновлення енергопостачання.
Час відновлювальних робіт, в залежності від складності у кожному окремому випадку, може тривати і до 12 годин. Є ще проблема із запчастинами, які виходять з ладу. Їхні запаси на складах закінчуються, а нові замовлення доводиться чекати тижнями, зважаючи, що більшість виробників географічно знаходяться в областях, де ведуться бої.
Тож вихід один – штучно не створювати аварійних ситуацій. Для цього варто дотримуватися простих правил:
- 1. На час стабілізаційного відключення електроенергії ВИМИКАТИ З РОЗЕТКИ всі енергоємні прилади (пральні миашини, електрочайники, бойлери, електроплитки тощо).
- 2. ВИМИКАТИ СВІТЛО в приміщеннях, якими не користуєтеся.
- 3. З появою світла НЕ ВМИКАТИ ОДНОЧАСНО всі енергоємні прилади. Користуйтеся ними почергово. Скористались одним – вимкнули, під’єднали інший.
- 4. Якщо енергоємні прилади мають таймер, то варто скористатися цим. ЗАПРОГРАМУЙТЕ їх включення в роботу в нічний час з 0:00 до 6:00.
- 5. ВМИКАТИ електродвигуни та помпові станції ЧЕРЕЗ 20-30 ХВИЛИН після появи електроенергії. Ці прилади дають надзвичайно високе навантаження на електромережі під час свого пуску.
- 6. УТРИМУВАТИСЯ ВІД ВИКОРИСТАННЯ зовнішнього освітлення фасадів. Воно створює високе одночасне навантаження на мережі під час увімкнення.