В НСЗУ прокоментували проблеми з фінансуванням інфекційної лікарні

У Івано-Франківській області 273 медзаклади уклали договори із Національною службою здоров’я України (НСЗУ) і надають медичні послуги за Програмою медичних гарантій.

З них 147 закладів надають первинну медичну допомогу, 158 медзакладів - спеціалізовану меддопомогу. З початку року НСЗУ виплатила медзакладам області 4,38 млрд грн. Серед закладів, які отримали найбільше коштів, такі лікарні:

  • Обласна клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради - 388 210 969 грн.
  • Обласний клінічний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Івано-Франківської обласної ради - 329 107 837 грн.
  • Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради - 232 321 678 грн.
  • Коломийська центральна районна лікарня - 199 729 799 грн.

Щодо обласної інфекційної лікарні Івано-Франківська, медзаклад отримав від НСЗУ з початку року 28,68 млн грн. Зокрема за жовтень - 1,79 млн грн, та 1,96 млн грн за вересень. Заборгованості з боку НСЗУ перед лікарнею немає.

Інфекційна лікарня має договір на 7 пакетів медичних послуг, серед яких також пакет дофінансування для виплати зарплат працівникам та пакет для виплати зарплат лікарям-інтернам. У медзакладі працює 235 працівників. Середня зарплата одного працівника - 13 тис грн. Також у медзакладі є 4 керівні посади, зарплата людей, які їх обіймають, становить майже 27 тис грн. Такі дані заклад подав до НСЗУ у своєму щоквартальному звіті.

Попри війну, Програма медичних гарантій не була скорочена і НСЗУ оплачує усі напрямки медичних послуг згідно з договорами. Усі лікарні отримали гроші на свої рахунки у повному обсязі і розпоряджаються ними відповідно до свого фінансового плану.

Лікарні, які уклали договори з Національною службою здоров’я України, мають надавати пацієнтам безоплатно увесь перелік послуг, передбачених Програмою медичних гарантій. Йдеться про первинну медичну допомогу, а також спеціалізовану - консультації, діагностику, госпіталізації, операції, паліативну допомогу та медичну реабілітацію. Кошти за лікування пацієнтів перераховує медзакладам НСЗУ відповідно до договору. Медичні заклади отримують гроші за ті послуги, які надали пацієнтам і про які прозвітували в електронній системі охорони здоров’я.

«В складних економічних умовах, які принесла війна з росією, як ніколи важливо, щоб пацієнти відчували себе захищеним фінансово і не боялися звертатися по медичну допомогу. А медичні працівники вчасно отримували гідну оплату за свою роботу. Якщо перед працівниками медзакладу виникає заборгованість із виплати зарплат, відповідальність за це, згідно із законом, безпосередньо лежить на керівництву лікарні. Адже медзаклади, які уклали договір з НСЗУ, мають управлінську та фінансову автономію. Фінансовий дисбаланс є серйозним сигналом для керівника. Адже очільник медзакладу має реально оцінити поточний стан речей, визначити сильні та слабкі сторони і шукати можливості, в тому числі фінансові. А також - ефективно взаємодіяти з власником медзакладу. Невиплата зарплат медпрацівникам є сигналом для власників, які наймають на роботу керівника лікарні. Від управлінської спроможності керівництва залежить успішність медзакладу і те, чи матимуть мешканці регіону доступ до медичної допомоги», - йдеться у повідомленні НСЗУ.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.