Суд арештував майно калуського волонтера, якого підозрюють у присвоєнні пожертв

Калуський міськрайонний суд розпочав розгляд клопотання про обрання запобіжного заходу юнаку, який підозрюється у незаконному використанні благодійних пожертв з метою отримання прибутку.

Слідчий суддя Калуського міськрайонного суду розпочав розгляд справи, згідно матеріалів якої, у травні цього року в юнака, виник злочинний умисел на незаконне використання благодійних пожертв з метою отримання прибутку в значному розмірі, у період дії воєнного стану, який введено на території України. Підозрюваний діючи умисно за допомогою мобільного терміналу (телефону), із вмістом сім-картки оператора мобільного зв’язку, почав позиціонувати себе начебто волонтером, який надає допомогу Збройним силами України та особам, які потребують допомоги у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, вказавши посилання для перерахування грошових коштів на особистий рахунок. Розмістивши відповідні публікації та пропонуючи свої послуги користувачам соціальної мережі. Реального наміру виконання умов публікацій та запропонованої допомоги у юнака, не було.

Загальна сума благодійних пожертв, які незаконно використав підозрюваний з метою отримання прибутку, становить 1 171 113, 34 грн.

У судовому засіданні прокурор клопотання підтримала та просила застосувати щодо юнака запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. У випадку встановлення застави, клопотала про його розмір не менший за завдану шкоду.

Захисник та його підопічний просили застосувати запобіжний захід у вигляді домашнього арешту із встановленням технічних засобів контролю, оскільки підозрюваний контактував з потерпілими і відшкодував майже усі завдані збитки, регулярно з’являвся на виклики до слідчого і суду. Активно з власної ініціативи сприяв у розслідуванні кримінального правопорушення, щиро розкаюється.

У зв’язку із необхідністю встановлення розміру відшкодування завданої шкоди підозрюваним, у судовому засіданні оголошена перерва.

Крім того, суд цього дня розглянув клопотання про арешт майна підозрюваного. В ході проведення досудового розслідування, згідно інформації отриманої від Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаних від корупційних та інших злочинів, встановлено що підозрюваному належить рухоме та нерухоме майно.

Враховуючи тяжкість вчинення злочину в якому підозрюється юнак, суд вирішив накласти арешт на все майно, яке належить підозрюваному на праві власності.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.