Молодик, який у Калуші вкрав барсетку, отримав більше 4 років тюрми

Калуський міськрайонний суд завершив розгляд кримінальної справи про обвинувачення 25-річного юнака, який неодноразово притягався до відповідальності, востаннє був засуджений до 5 років позбавлення волі за грабіж.

«Обвинувачений, будучи раніше судимим за вчинення корисливих злочинів, маючи не зняту та не погашену у встановленому законом порядку судимість, належних висновків для себе не зробив, на шлях виправлення не став та повторно вчинив новий корисливий злочин. Згідно матеріалів справи у січні 2022 юнак перебував в м. Калуші неподалік будинку де побачив потерпілого, який мав чоловічу барсетку. Реалізовуючи свій злочинний умисел, обвинувачений, зайшов вслід за потерпілим всередину під’їзду, та підійшовши ззаду, наніс йому удар кулаком в обличчя. Після цього, шляхом ривка, викрав чоловічу барсетку в якій знаходилися мобільний телефон та документи», - повідомили у Калуському міськрайонному суді.

Із викраденими речами обвинувачений з місця злочину втік, завдавши потерпілому матеріальну шкоду на загальну суму 3030 грн.

В судовому засіданні юнак визнав свою вину у вчиненні злочину. Пояснив, що в той день гуляв по місту Калушу будучи в нетверезому стані. Побачив потерпілого, який був п’яним і впав на землю неподалік кафе. Коли допомагав потерпілому вставати, то потерпілий образливо висловлювався в його сторону. Далі пішов вслід за потерпілим. Коли потерпілий зайшов в один з під’їздів будинку, то зайшов вслід за ним. На сходовій клітці між першим і другим поверхами вдарив потерпілого рукою по голові. Коли потерпілий нагнувся, то він зняв з нього барсетку і вибіг з під’їзду.

Згідно із висновком досудової доповіді, складеної Калуським міськрайонним сектором філії ДУ «Центр пробації» виправлення юнака без позбавлення волі або обмеження волі може становити небезпеку для суспільства. На думку органу пробації, виконання покарання у громаді можливе лише у винятковому випадку за умови здійснення з боку органу пробації інтенсивного нагляду та застосування соціально-виховних заходів, що необхідні для виправлення та запобігання вчиненню повторних кримінальних правопорушень.

Суд прийшов до переконання, що виправлення і перевиховання обвинуваченого неможливе без ізоляції його від суспільства. А тому юнаку призначено покарання в межах санкції ч. 2 ст. 186 К України у виді позбавлення волі строком 4 роки 4 місяці. Таке покарання, на думку суду, буде необхідним й достатнім для його виправлення та попередження нових злочинів.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.