Неповнолітній мотоцикліст з Калуша, який на смерть збив дівчинку, отримав 1,5 роки ув’язнення

Калуський міськрайонний суд завершив розгляд кримінального провадження про обвинувачення неповнолітнього, який керуючи транспортним засобом порушив правила безпеки дорожнього руху, що спричинило смерть потерпілої.

Згідно матеріалів справи обвинувачений у жовтні 2021 року в темну пору доби, керував мотоциклом марки «KAWASAKI ZR-S», та рухався лівою смугою по дорозі із одностороннім рухом, яка має дві смуги руху в одному напрямку в м. Калуш.

В той час, в районі розташування будинку, що в м. Калуш, на пішохідний перехід, вийшла малолітня пішохід із своєю матір’ю та стала перетинати дорогу з права на ліво відносно руху вищевказаного транспортного засобу.

При наближенні до пішохідного переходу, неповнолітній водій мотоцикла проявив неуважність, відволікся від керування транспортним засобом, не встежив за дорожньою обстановкою, не відреагував на її зміну, наближаючись до нерегульованого пішохідного переходу не зупинився, щоб дати дорогу малолітньому пішоходу та здійснив на неї наїзд.

У результаті порушення неповнолітнім Правил дорожнього руху відбулась дорожньо-транспортна пригода, внаслідок якої малолітня пішохід отримала тілесні ушкодження, від яких померла.

В судовому засіданні обвинувачений свою вину у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення визнав повністю. Зокрема вказав, що в жовтні 2021 керуючи мотоциклом марки «KAWASAKI ZR-S», наближаючись до нерегульованого пішохідного переходу побачив групу людей, які переходили дорогу, не зміг зупинитись, прийняв рішення повернути ліворуч, почув удар, спочатку не зрозумів, що здійснив наїзд на потерпілу, злякався і поїхав додому. Наступного дня, розповів про все матері та разом з нею з’явився в поліцію, де вказав, що вчинив ДТП.

У вчиненому обвинувачений розкаявся, жаліє про вчинене, просив вибачення в потерпілої. Також обвинувачений просив суд не позбавляти його волі.

Законний представник неповнолітнього обвинуваченого просила суд не позбавляти волі її єдиного сина, просила вибачення у потерпілої. Вказала, що намагалась відшкодувати шкоду, однак потерпіла відмовилась отримувати від неї кошти.

Захисник обвинуваченого у судовому засіданні просив суд врахувати пом’якшуючі обставини вчинення неповнолітнім кримінального правопорушення та призначити йому покарання із застосуванням ст. 75 КК України.

«Потерпіла пояснила суду, що ввечері у жовтні 2021 вона з малолітньою дочкою та знайомою повертаючись додому, переходили проїзну частини дороги. Коли підійшли до пішохідного переходу, автомобілі зупинились, вона пересвідчилась в безпеці руху, взяла дочку за руку і почала переходити дорогу. Почула шум мотоцикла, пришвидшила рух, увесь цей час тримала дочку за руку. Коли перебігла через проїзну частину дороги, відчула, що з рук вирвало дитину. Оглянулась, побачила, що дочка лежить на дорозі декілька метрів від неї. Мотоцикліст не зупинившись, проїхав далі. Хтось з людей викликав швидку медичну допомогу. Внаслідок отриманих травм донька померла. Родичі обвинуваченого, а також обвинувачений просили вибачення, неодноразово вони зустрічались, надіслали грошові перекази на домашню адресу потерпілої, однак гроші вона відмовилась отримувати», - повідомили у Калуському міськрайонному суді.

Представник Служби у справах дітей Калуської міської ради у судовому засіданні вказала, що виправлення обвинуваченого можливе без його ізоляції від суспільства.

Суд дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку, що вина неповнолітнього у вчинені злочину знайшла своє підтвердження у судовому засіданні, а його дії слід кваліфікувати за ч.2 ст. 286 КК України.

Суд вирішив визнати неповнолітнього винним у вчиненні кримінального правопорушення та

призначити йому покарання із застосуванням ст. 69 КК України у вигляді 1 року 6 місяців позбавлення волі з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 2 роки

.

Після набрання вироком законної сили, неповнолітнього слід затримати та направити до місця відбування покарання.

Вирок не набрав законної сили.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.