Житель Рожнятівщини, який скоїв смертельну ДТП, відбувся умовним терміном

Рожнятівський районний суд виніс вирок уродженцю села Закерничного Рожнятівського району, який порушив правила дорожнього руху, що призвело до смерті потерпілого.

15 травня 2022 року, близько 23 години, в темну пору доби, прикарпатець вирішив покатати на капоті п’яного товариша. Проїхавши близько 20 метрів водій побачив, що товариш дещо зсунувся з капоту вперед, тому вирішив зупинити автомобіль, натиснувши на педаль гальмів. Коли автомобіль зупинився, товариш не втримався та впав з капоту автомобіля на проїжджу частину дороги, внаслідок чого отримав тілесні ушкодження у вигляді відкритої черепно-мозкової травми.

Потерпілий був доставлений до Обласної клінічної лікарні, де, не приходячи до свідомості помер. Смерть відповідно до експертизи настала від відкритої черепно-мозкової травми з крововиливами над, під оболонки, в речовину та шлуночки головного мозку, забоєм речовини головного мозку тяжкого ступеня, переломом кісток черепа, яка ускладнилась гнійним менінгітом та розвитком гострої мозкової недостатності.

У ході судового засідання обвинувачений вину вскоєнні кримінального правопорушення визнав у повному обсязі, розкаявшись в скоєному, своїми показами підтвердив обставини, викладені в обвинувальному акті. За його словами, після травмування мабуть більше години, вони сиділи в автомобілі і розмовляли, а потім відвезли потерпілого додому, а згодом і до лікарні разом із його батьками. Спочатку вони не зізналися батькам, що він впав з автомобіля, але згодом він зізнався про те що сталося. Він дуже жалкує про вчинене, так як товаришував з загиблим, просив та просить у його батьків вибачення за свої дії, щиро кається.

Потерпіла суду пояснила, що не оспорює фактичні обставини кримінального провадження, претензій матеріального та морального характеру до обвинуваченого не має, одночасно їй дуже прикро, що обвинувачений відразу не повідомив, що син впав із автомобіля, то тоді б можливо лікарям вдалося б врятувати йому життя. Обвинуваченого характеризує з позитивної сторони та просить його суворо не карати.

Суд визнав обвинуваченого винуватим у вчиненні злочину,передбаченого частиною другою статті 286 Кримінального кодексуУкраїни та призначиа йому покарання увиді 3 (трьох) років позбавлення волі, з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік. Відповідно до статті 75 Кримінального кодексу України звільнив його від відбування основного покарання, з випробуванням, встановивши йому іспитовий строк тривалістю 2 (два) роки.

Вирок винесла суддя Людмила Сокирко за участю прокурора Шутки І.І.

Вирок може бути оскаржено до Івано-Франківського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.