У Карпатському НПП замінили керівника, працівники побоюються дерибану землі

Колектив Карпатського національного природного парку виступив проти нового керівника Степана Гошовського, якого призначило Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів, - повідомляє «Суспільне Карпати».

Працівники вважають, що колишнього керівника Володимира Слободяна звільнили безпідставно, а Степан Гошовський – не місцевий і жодного стосунку до установи не має.

"Не дамо розвалити Карпатський НПП"

Працівники Карпатського національного природного парку зустріли нового керівника, якого призначило Міндовкілля, із плакатами з написами: "Не дамо розвалити Карпатський НПП" та "Колектив із багаторічним досвідом — не для експериментів". Люди незадоволені тим, що колишнього очільника парку Володимира Слободяна звільнили, а натомість призначили нового — Степана Гошовського.

Начальник Говерлянського природоохоронного науково-дослідного відділення нацпарку Василь Максим'юк працює в установі приблизно 40 років. З його слів, працівникам ніхто не пояснив, чому ухвалили рішення про зміну керівництва.

"Це — незрозуміла ситуація. У суботу були питання до міністерських чиновників: "Яка підстава для звільнення Слободяна?" У відповідь — мовчок. Підстав, як таких, у вищого керівництва немає, а у нас — тим більше. Нам, наприклад, було комфортно, приємно і добре з ним (Володимиром Слободяном — ред.) працювати всі ці роки з першого дня, відколи він прийшов", — каже Василь Максим'юк.

Пояснення Міністерства захисту довкілля і природних ресурсів

Представлення нового очільника національного парку Степана Гошовського відбулося 27 серпня у Яремчі. На захід приїхали заступник міністра захисту довкілля і природних ресурсів Руслан Гречаник та директор департаменту природно-заповідного фонду Едуард Арустамян. Колектив нацпарку зустрів їх із плакатами та гаслами. Люди просили назвати їм причини звільнення попереднього керівника й отримали таке пояснення.

"Ми не будемо говорити про якісь недоліки. Недоліки є у всіх. Ми працюємо в одній системі. І ми не для того прийшли, щоб говорити про недоліки", — сказав директор департаменту природно-заповідного фонду Едуард Арустамян.

З листом на захист колишнього керівника Карпатського національного природного парку Володимира Слободяна до Міндовкілля звернулася американська неурядова організація Global Conservation. Вона фінансує системи захисту і збереження національних парків та об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО в країнах, що розвиваються. З 2019 року організація спрямовувала гроші й для Карпатського парку.

"Global Conservation підтримала парк в розгортанні глобального захисту парку, створенні нового командного центру, розробці стратегії захисту та постійному нарощуванні потенціалу. Ми забезпечили парк обладнанням, системами, технологіями та навчанням для підвищення ефективності адміністрації та інспекторів парку. Володимир Слободян є висококваліфікованим менеджером. Усі заходи проєкту, підтримані Global Conservation, були ефективно реалізовані вчасно", — йдеться у тексті листа.

Профком боїться за майбутнє парку

Голова профкому установи Ігор Купчак каже, що колектив побоюється за майбутнє Карпатського НПП. Люди не хочуть, аби ним керував Степан Гошовський.

"Учора він приїхав із двома адвокатами. Один із них представляє в судах інтереси різних підприємців і груп щодо відчуження землі. І наш юрист зустрічається з ним там. Наш юрист захищає інтереси парку, а вони своєю чергою — навпаки. І водночас другий юрист — адвокат славнозвісного Буковелю. Про що це говорить? Про те, що буде "дерибан" землі".
"Якщо нове керівництво буде дійсно займатися тим, щоб просувати, скажімо так, гірськолижний курорт, а гірськолижні курорти у парках не можна створювати, то це буде просто кримінал. Якщо буде кримінал, то нехай звертаються там в прокуратуру. Цей керівник, якщо він на таке наважиться, то він, скажімо так, зі свого поста точно піде. Гіпотетично загроза завжди є, але говорити про те, що, мовляв, ця людина буде цим займатися... Ну, знаєте, не впійманий — не крадій", — вважає заслужений природоохоронець України Володимир Борейко.

Карпатський національний природний парк — перший та один із найбільших в Україні та Карпатському регіоні Європи. Його площа сягає понад 50 тис. га. На території парку розташовані найбільші вершини країни, праліси та численні пам’ятки природи.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.