Волонтера, якого підозрюють у продажу автівок, триматимуть під вартою з можливістю внесення застави

27 серпня 2022 року, до Івано-Франківського міського суду для визначення міри запобіжного заходу, було доставлено керівника ще одного благодійного фонду 1982 року народження, якого досудове слідство обґрунтовано підозрює у вичинені злочину передбаченого ч. 3 ст. 201-2 (Незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги, вчинені організованою групою або в особливо великому розмірі, або під час надзвичайного або воєнного стану) Кримінального кодексу України.

«Дослідивши надані матеріали справи, судом було встановлено, що затриманий, будучи керівником одного із місцевих благодійних фондів, організував збір коштів на придбання транспортних засобів та військового спорядження для ЗСУ. Таким чином йому разом із колегами, вдавалося ввозити на територію України різні технічні засоби, декларуючи їх, як допомогу для армії. Про те замість того, щоб безоплатно передавати ввезені цінності до військових частин, підозрюваний, разом із іншими працівниками благодійного фонду, продавали їх. Під час затримання у них було вилучено значну суму коштів та чорнову документацію. Вивчивши надані докази та дослідивши матеріали справи, судом було ухвалено застосувати до підозрюваного 1982 року народження міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою», - повідомили в Івано-франківському міському суді.

Оскільки, у такому випадку, закон вимагає призначити також і альтернативну міру запобіжного заходу у вигляді грошової застави, то судом її було теж визначено. Про те, оскільки злочин, який інкримінують затриманому, підриває довіру суспільства до волонтерського руху та створює негативний імідж українського волонтерства, активні учасники якого, подекуди ризикують власним життям, щоб доставляти необхідні засоби нашим бійцям на передову, судом було вирішено визначити розмір грошової застави, як у виключному випадку (вищим, за граничну межу, згідно законом).

Таким чином, судом було визначено альтернативну міру запобіжного заходу у вигляді грошової застави у розмірі 700 (сімсот) розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб - 1737000 грн.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.