Пенсіонера з Івано-Франківська ошукали телефонні шахраї

Фото ілюстративне

23 серпня до Івано-Франківського районного управління поліції звернувся 60-річний місцевий мешканець. Заявник повідомив, що його ошукали шахраї.

Як з’ясували поліцейські, напередодні до потерпілого зателефонувала невідома особа. Представившись представником служби банку, сказав, що у зв’язку із воєнним станом банк проводить ідентифікацію клієнтів. Тому необхідно повідомити номер банківської картки, термін її дії та CVV2-код, а також паролі, що надіслали повідомленням. Як тільки потерпілий це зробив, отримав сповіщення про списання з банківської картки 120 тисяч гривень.

Відомості про злочин поліцейські внесли в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до частини 1 статті 190 Кримінального кодексу України.

«Поліцейські вкотре наголошують мешканцям Прикарпаття бути уважними та пам’ятати: працівники банку не телефонують клієнтам, щоб дізнатися інформацію про пароль та особисті дані. У разі такої ситуації і коли названий працівник дзвонить зі звичайного номера мобільного телефону, завершуйте розмову і передзвоніть на гарячу лінію фінустанови та уточніть деталі. Ніколи нікому не повідомляйте свої персональні дані телефоном. Особливо це стосується цифрових кодів з SMS-повідомлень банку, puk-кодів з картки. Намагайтеся контролювати свої особисті дані, які розміщені в соціальних мережах. Видаліть, на ваш погляд, усю небезпечну інформацію. Якщо ви підозрюєте шахрайство – блокуйте свій рахунок», - повідомили у поліції.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.