Прикарпатець убив товариша, бо той не приніс алкоголь

Долинським районним судом Івано-Франківської області 05 липня 2022 року визнано винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст. 121 Кримінального кодексу України та засуджено до 7 років позбавлення волі 45-річного максимівчанина, який розізлився через непринесений алкоголь товаришем і завдав йому тяжких тілесних ушкоджень, що призвели до смерті.

Така кривава драма мала місце 19 лютого 2022 року близько 19:00 години у с. Максимівці Вигодської селищної ради Калуського району.

Як встановив суд, обвинувачений прийшов до сусіда додому цього дня близько 10 години, де разом розпивали алкоголь. Відтак в обідню пору до них приєднався і потерпілий, який час від часу проживав у тому ж будинку. Отримавши 1000 гривень від обвинуваченого потерпілий мав піти у магазин та придбати ще спиртного для продовження застілля, однак цього не зробив, а повернувся додому ввчері без алкоголю, грошей та ще й п’яним. Це і стало причиною конфлікту двох сусідів, які фактично проживали «через хату». Внаслідок умисного нанесення ударів потерпілому в ділянки голови йому було спричинено тяжкі тілесні ушкодження і на місці події настала смерть потерпілого, зокрема від механічної асфіксії через закриття дихальних шляхів кров'ю в результаті закритої черепно-мозково-лицьової травми.

У судовому засіданні обвинувачений частково визнав свою вину та пояснив, що цього дня близько 14-15 години прийшов потерпілий. Він дав йому тисячу гривень на алкоголь, який той повинен був купити. Проте товариш довго не повертався з магазину, а коли прийшов нічого не приніс, був п'яний, тому між ними виник конфлікт. Спершу він взяв його двома руками та потянув до себе, нанісши йому 2-3 удари долонею по обличчі. Від цього потерпілий упав між диваном та столом. Після цього він піднявся і їхній конфлікт продовжився посередині кімнати. Вони удвох упали головами до дверей: він був унизу, потерпілий - зверху. Тоді вони припіднялись, після чого він знову наніс кілька ударів потерпілому по обличчі, голові, верхній частині тіла, від яких останній знову впав. У такому стані залишив потерпілого, а сам пішов додому. Наміру позбавляти його життя він не мав. Вони товаришували з дитинства, ніколи між ними конфліктів не було, тому дуже шкодує про те, що сталось.

Суд прийшов до висновку, що обвинуваченому слід обрати покарання в мінімальному розмірі, встановленому санкцією ч. 2 ст. 121 КК України.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.