Калуські депутати засудили російську агресію

28 квітня відбулося чергове сесійне засідання Калуської міської ради.

Депутати розглянули близько 40 питань з порядку денного та ухвалили відповідні рішення.

Калуська міська рада одноголосно підтримала Заяву щодо засудження агресії росії та підтримку територіальної цілісності і незалежності України, в якій, зокрема, йдеться:

Калуська міська рада категорично засуджує агресію російської федерації проти України і закликає до негайного її припинення та виведення усіх військ з території України!

24 лютого 2022 року Росія вторглася в Україну під абсурдним приводом тотальної «денацифікації» та «демілітаризації» суверенної, незалежної та демократичної держави. Відтоді російські сили нищать нашу державу, руйнують міста і села, вбивають і катують наших громадян.

Російське вторгнення спричинило одну з найбільших гуманітарних криз у Європі з часів Другої світової війни не тільки через сам факт ведення війни в мирних українських містах, а й шляхом цілеспрямованого руйнування цивільної інфраструктури та житлових районів. Деякі українські міста зрівняні з землею, багато знаходяться на межі гуманітарної кризи й терміново потребують створення «гуманітарних коридорів» для евакуації цивільного населення.

З початком війни російська федерація порушила невід’ємне право кожної дитини – право на життя, гарантоване Конвенцією ООН. Через напад загарбника нині всі права українських дітей порушені повністю. Бо виявилося, що для росії всі ці права не мають жодного значення. А близько чотирьох мільйонів – половина наших дітей! – стали вимушеними переселенцями: у них більше не має звичного дому, а доля багатьох взагалі невідома.

Однією з найбільших небезпек нинішньої ситуації є ядерна безпека. Наразі Запорізька АЕС – найбільша атомна електростанція в Європі, що складається з 6 енергетичних блоків, контролюються російськими силами. Це ставить під загрозу не тільки Європу, але і весь світ, оскільки наслідки катастрофи будь-якого з цих ядерних об’єктів навіть неможливо передбачити.

Російська агресія має згубний вплив на світову продовольчу безпеку та погіршує гуманітарну ситуацію в багатьох країнах через руйнування сільськогосподарської інфраструктури і блокування торговельної діяльності в акваторії Чорного та Азовського морів. Це все значною мірою підриває глобальні цілі сталого розвитку.

Визнаючи, що військові дії російської федерації на суверенній території України мають масштаб, небачений у Європі протягом десятиліть, 141 держава світу підтримала резолюції ГА ООН з вимогами до рф стосовно припинення агресії проти України.

Ворог повинен розуміти, що наша армія – це не 300, 400 чи 500 тисяч. Наша армія – це 40 млн громадян України. І наша армія з кожним днем стає більшою, бо весь вільний світ починає розуміти, що це є боротьба двох систем – системи тоталітаризму і системи демократії. Цілий світ повинен розуміти, якщо ми не зупинимо ворога тут, то він піде далі. Тому маємо бути одною силою, яка нанесе нищівний удар ворогу, щоб він забув про агресію на наступні роки.

У ці важкі часи ми, депутати Калуської міської ради – представники Калуської міської територіальної громади, звертаємося (зокрема й від імені наших колег, хто вже боронить нашу землю в рядах Збройних сил України) до міжнародних партнерів та осіб, які приймають рішення, із закликом твердо діяти проти російської агресії, приймати мудрі, виважені рішення задля територіальної цілісності та незалежності України.

Перемога буде за нами! Єдність зусиль в протистоянні агресору зробить цю перемогу швидкою та переконливою!»

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.