«Коломияводоканал» погрожує припинити водопостачання споживачам, які відмовляються платити абонплату

Протягом січня на КП «Коломияводоканал» надійшло чимало заяв- відмов від плати за абонентське обслуговування.

Оплата в цілому не повного обсягу наданих послуг підприємства споживачем (включаючи водопостачання та водовідведення, плату за абонентське обслуговування) призведе до виникнення заборгованості за житлово-комунальні послуги, за яку, згідно законодавства передбачено:

  • обмеження / припинення надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення;
  • стягнення заборгованості в судовому порядку з віднесенням судового збору на рахунок боржника, а також нарахування пені, інфляційних та річних втрат підприємства.
«Відмова від плати за абоненське обслуговування КП «Коломияводоканал» кваліфікуватиметься як відмова від послуг з централізованого водопостачання та водовідведення в цілому», - повідомили в «Коломияводоканалі».

Пунктом п. 11 ч.1 ст. 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» ( з урахуванням змін, внесених Законом України від 03.12.2020 № 1060) встановлено одне з нововведень - це плата за абонентське обслуговування, яка нараховується при наданні послуг. Плата за абонентське обслуговування - це платіж, який споживач сплачує постачальнику послуг за індивідуальним договором про надання комунальних послуг у багатоквартирному будинку для відшкодування витрат, пов’язаних з укладенням договору, здійснення розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами, нарахуванням та стягненням плати за спожиті послуги, обслуговуванням та заміною вузлів комерційного обліку води (у разі їх наявності у будівлі споживача), а також за виконання інших функцій, пов’язаних з обслуговуванням виконавцем абонента за індивідуальним договором (крім обслуговування та поточного ремонту внутрішньо будинкових систем водопостачання та водовідведення).

У разі якщо співвласники багатоквартирного будинку самостійно не обрали одну з моделей організації договірних відносин, між виконавцем відповідної комунальної послуги та кожним співвласником укладається індивідуальний договір про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення (без обслуговування внутрішньобудинкових систем).

У зв’язку з прийняттям Закону України від 03.12.2020 №1060 «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг» та керуючись нормами ч. 5 ст. 13 вказаного Закону, ст. ст. 633, 634 Цивільного Кодексу України, КП «Коломияводоканал» розмістило 01.12.2021р. на сайті підприємства публічний індивідуальний договір приєднання.

«Обумовлені публічні договори вважаються укладеними з 1 січня 2022 року, якщо протягом 30 днів з моменту опублікування тексту договору на сайті КП «Коломияводоканал» співвласники багатоквартирного будинку не прийняли рішення про вибір моделі договірних відносин та не уклали відповідний договір з надавачем послуг», - повідомили на підприємстві.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.