Померла викладачка та науковиця Лариса Правдива

9 грудня 2021 року на 86-му році життя померла багаторічна викладачка Прикарпатського національного університету (1974-1995 рр.), кандидатка історичних наук, доцентка Лариса Миронівна Правдива.

«Лариса Миронівна зробила значний внесок у розвиток архівної справи, історичної науки, освіти та краєзнавства на Прикарпатті, підготовку фахівців-істориків високої кваліфікації. Особистість і постать високої інтелігентності, бездоганної внутрішньої культури й вимогливості, відповідальності й професіоналізму, вона неодмінно користувалася заслуженим авторитетом і великою повагою багатьох поколінь викладачів, студентів і випускників нашого Стефаниківського університету. Ректорат університету, профспілковий комітет, колектив факультету історії, політології і міжнародних відносин глибоко сумують з приводу смерті колеги та висловлюють співчуття рідним і близьким покійної», - йдеться у повідомленні ПНУ імені Василя Стефаника.

Довідка

Правдива Лариса Миронівна народилася 27 липня 1936 р. у м. Новозибкові Брянської області в родині військовослужбовця. У 1954 р. закінчила Станіславську жіночу середню школу №1, а в 1960 р. – Московський державний історико-архівний інститут, де отримала спеціальність історика-архівіста. У 1965 р. закінчила історичний факультет Івано-Франківського педагогічного інституту ( нині – Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника).

У 1955-1974 рр. працювала в архівних установах Івано-Франківська. У 1974 р. в Московському історико-архівному інституті вона успішно захистила кандидатську дисертацію на тему «Джерела з історії промисловості Прикарпаття (1919-1959 рр.)». У 1980 р. Л.М.Правдивій було присвоєне вчене звання доцента.

Вона викладала курси історіографії історії СРСР та УРСР, джерелознавства, краєзнавства, вступ до спеціальності, керувала архівною та музейною практикою студентів. Основні напрямки наукової роботи Лариси Миронівни – археографія, джерелознавство, краєзнавство Прикарпаття. Вона брала активну участь в упорядкуванні й підготовці до друку збірників документів і матеріалів з історії й соціально-економічного становища Івано-Франківщини. У 1962-1970 рр. була членом редколегії і робочої групи з підготовки фундаментального видання «Історія міст і сіл УРСР. Івано-Франківська область».

Також була авторкою низки наукових статей, присвячених джерелам до вивчення промислового розвитку краю, аналізу документів про звільнення Івано-Франківщини від нацистських окупантів та про архівне будівництво на Станіславщині. Вона здійснювала активну методичну роботу. Видала низку методичних рекомендацій для студентів з курсу вітчизняної історії.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.