В Івано-Франківську обговорили показники місцевих бюджетів на 2022 рік

В Івано-Франківській ОДА на нараді обговорили основні параметри формування місцевих бюджетів на 2022 рік.

Директор департаменту фінансів облдержадміністрації Ірина Мацькевич розповіла про базові показники та положення, на які варто звернути увагу й проаналізувати розпорядникам коштів та надати свої пропозиції задля врахування при формуванні уточнень до бюджету.

Загалом обсяг міжбюджетних трансфертів, що надаються з державного бюджету місцевим бюджетам області передбачено у сумі 6,8 мільярда гривень, що на 6,2 відсотки більше обсягу 2021 року.

За загальним фондом передбачено базові дотації у розмірі 1,3 мільярда гривень. Реверсні дотації складатимуть 100,2 млн. (Ямницька, Івано-Франківська та Поляницька територіальні громади). Бездотаційними в області є Коломийська, Калуська, Долинська, Бурштинська та Надвірнянська громади.

Щодо розподілу освітньої субвенції, то враховано пропозиції та здійснено за єдиним для всіх територіальних громад механізмом визначення розрахункової наповнюваності класів залежно від щільності учнів та відсотка населення, яке проживає у сільській місцевості.

Для вирівнювання обсягу освітньої субвенції для окремих громад на 2022 рік застосовано нову систему вирівнювання – фінансові буфери, значення яких залежатиме від показника зміни вартості учня у конкретній громаді у плановому бюджетному періоді у порівнянні з поточним.

Зазначено, що вперше передбачено субвенції на забезпечення окремих видатків районних рад. У нас в області на виконання їх повноважень передбачено 7,8 мільйона гривень.

За спеціальним фондом передбачено субвенції на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах – 545, 2 мільйони, що на 27 відсотків більше проти 2021 року.

За результатами наради запропоновано проаналізувати прогнозні показники та подавати пропозиції з метою повноцінного запровадження середньострокового бюджетного планування на місцевому рівні.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.