На Косівщині жителі перекрили трасу через закриття шкіл

30 серпня у селі Яворові Косівської територіальної громади, люди частково перекрили рух транспорту на дорозі державного значення Р-24 «Татарів – Кам'янець-Подільський».

«Майже 50 осіб, з села Яворів, частково ходять пішохідним переходом, у зв’язку із невдоволенням через ліквідацію навчального закладу. Пропускають частково службовий транспорт, автобуси і автівки з маленькими дітьми. Забезпечують правопорядок на місці правоохоронці Косівського відділу поліції. Співробітники поліції проводять роз’яснювальну роботу з водіями та учасниками акції», - повідомили у поліції.

На подію відреагував голова Косівської громади Юрій Плосконос.

«Новоствореній Косівській ТГ дісталась в спадщину неефективна мережа освітніх закладів,всього 23 заклади шкільної і 8 дошкільної освіти. Що значить неефективна? Значить, що багато закладів з малою кількістю учнів і низькою наповненістю класів. До чого це приводить? Приводить до того, що в бюджеті Косівської ТГ банально не вистачає коштів на зарплату вчителям і техперсоналові, а також не вистачає коштів на теплопостачання в школах. Зарплата вчителям фінансується з державного бюджету і не вистачає 2 млн гривень на рік, зарплата техперсоналу, тепло і енергоносії фінансується з місцевого бюджету і не вистачало на початок року 16 млн гривень. Тому було прийнято рішення, враховуючи численні рекомендації міністерства фінансів, фінансового департаменту і департаменту освіти ОДА, оптимізувати мережу навчальних закладів. Що значить оптимізувати - в нашому випадку вирішено було закрити два навчальні заклади, а дітей перевести в сусідні», - зазначив Ю.Плосконос.
«Перший заклад - Смоднянська гімназія. В ній навчалось близько 70 учнів з нашої ТГ. Утримання закладу біля 10 млн на рік. Маючи на невеликій відстані 3 великі заклади, а саме Косівські ліцеї, ми без проблем влаштували дітей в ці ліцеї і таким чином зекономимо в наступному році велику кількість коштів, які можна використати на покращення матеріально-технічної бази, розвиток спортивної інфраструктури і т.п. тих шкіл ,які залишаються. Другий заклад - Яворів-Безульківська гімназія. В ній навчається 61 дитина,причому 12 з них в віддаленому корпусі в присілку Никовата. За 3,5 км від гімназії знаходиться Яворівський ліцей,в якому навчається біля 200 дітей при тому,що приміщення закладу розраховане на 470 дітей. Тому було прийняте рішення закрити гімназію,а дітей возити в ліцей. Таким чином щорічна економія складе більш як 5 млн гривень. Дітей з Никоватої нікуди возити не будемо, бо туди нереально зимою заїхати автобусом. По даній гімназії економічні показники наступні - навчання однієї дитини в рік обходиться більш як в 100 тис гривень при тому,що середній показник по Україні 23 тис гривень. Для того, щоб зліквідувати малокомплектний навчальний заклад необхідно мати три умови: базова школа неподалік,нормальна дорога між закладами і наявність автобуса. Не було в нас автобуса,але провели тендер і купили, причому автобус повнопривідний, 4х4», - пояснив Ю. Плосконос.

Плосконос вважає, що плюсом реорганізації є економія коштів та підвищення рівня освіти дітей, а також навчання дітей в кращих умовах.

«В Яворівському ліцеї, порівняно з Яворів-Безульківською гімназією є спортзал, є медичний працівник, є чи найкраще обладнана столова серед всіх закладів освіти громади, великі,просторі і світлі класи. З мінусів реорганізації - те, що частина вчителів закладу, який ліквідується, залишаються без роботи і стають на облік в центр зайнятості», - сказав голова громади.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.