Нещодавно до хірургічного відділення Обласної дитячої клінічної лікарні поступив хлопчик віком 5 років через 17 днів після ковтання дрібних магнітних кульок.
«Під час рентгенологічного дослідження діагностовано наявність магнітів в кишечнику, які не просуваються протягом 10 днів. Відсутність пасажу магнітів по кишечнику стало показанням до оперативного втручання. На операції виявлено інтимне зрощення стінки тонкої кишки, де розташовані 4 магніти, із стінкою сліпої кишки, де виявлено 3 магніти. Проведено клиновидну резекцію тонкої та сліпої кишки, видалення магнітів, ушивання стінки тонкої та сліпої кишки. Зазвичай діти в подібних випадках оперуються після утворення перфорації кишки та розвитку перитоніту. Але даний випадок, на щастя дитини, обійшовся без такого небезпечного ускладнення», - йдеться у повідомленні ОДКЛ.
Лікарі радять батькам не дозволяти дітям бавитися без нагляду іграшками, які містять дрібні деталі та неякісно фіксовані частини та магніти.
«Магніт може пошкоджувати стінку шлунково-кишкового тракту гострими краями. Але значно зростає небезпека при заковтуванні двох і більше магнітів – навіть невеликі за розміром магніти «прагнуть з’єднатися між собою», провокуючи непрохідність кишечника, пролежні та перфорацію його стінок», - йдеться у повідомленні.
Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.