Викладачка фізики Віра Стефанишин відзначає 100-літній ювілей

10 березня свій 100-літній Ювілей відзначає Віра Іванівна Стефанишин. Свого часу Віра Іванівна була студенткою, а після завершення навчання – викладачкою фізики в Івано-Франківському державному педагогічному інституті (нині Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника).

«З Прикарпатським національним університетом, наступником Івано-Франківського державного педагогічного інституту, тісно пов’язаний життєвий і професійний шлях Віри Іванівни Стефанишин. Викладачка підготувала багатьох висококваліфікованих фахівців, які і нині продовжують її справу в рідній Альма-матер та багатьох навчальних і наукових закладах України. Найкращі вітання нашій ювілярці та побажання здоров’я, достатку, душевного спокою. Хай Господь оберігає Вас на многії і благії літа!», - йдеться у повідомленні пресслужби ПНУ.

Стефанишин Віра Іванівна народилася 10 березня 1921 року в містечку Хорол Полтавської області. Дитиною втратила батьків, з 12-ти років виховувалась у тітки-пенсіонерки. Після закінчення 10-го класу Хорольської школи №1 у 1937 році вступила в Харківський державний університет на геологічний факультет, на якому навчалася до серпня 1940 року. Згодом після двомісячних спецкурсів отримала призначення на роботу у школи Станіславської області.

Педагогічну діяльність розпочала в Бовшівській семирічній школі Більшівцівського району. У 1949 року, за сімейними обставинами, була переведена в Галицьку середню школу. Тут пропрацювала 11 років і 1 грудня 1969 року була запрошена на роботу в Обласний інститут удосконалення кваліфікації вчителів на посаду завідувача кабінету фізики і математики.

1952 року вступила в Станіславський державний педагогічний інститут, який закінчила 1957 року з присвоєнням кваліфікації «Вчитель математики та фізики».

З вересня 1964 року розпочала роботу в Івано-Франківському державному педагогічному інституті. 1972 року захистила кандидатську дисертацію «Шляхи поліпшення організації занять з фізики в середній школі». Поряд з викладанням курсів фізики та методики викладання в інституті, Стефанишин Віра Іванівна організувала на громадських засадах постійно діючі курси для вчителів фізики Івано-Франківського району, де двічі на місяць проводила заняття для ознайомлення вчителів з методикою викладання кожної теми нової на той час шкільної навчальної програми з фізики.

Віра Іванівна брала активну участь в обласних і республіканських науково-педагогічних і практичних конференціях з методики викладання фізики. Постійно виступала з цікавими і змістовними лекціями на січневих і серпневих нарадах учителів Івано-Франківщини.

Наприкінці літа 1979 року вийшла на заслужений відпочинок, але ще деякий час продовжувала працювати погодинно в Педагогічному інституті.

За багаторічну, плідну педагогічну діяльність Віра Іванівна Стефанишин була відзначена керівництвом Івано-Франківського педагогічного інституту, нагороджена відомчими нагородами та Грамотою Міністерства освіти УРСР за досягнуті успіхи у застосуванні технічних засобів навчання у навчальному процесі.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.