Команда завідувача кафедри біохімії та біотехнології факультету природничих наук Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, доктора біологічних наук, професора Володимира Лущака опублікувала наукову статтю щодо уповільнення старіння в авторитетному фаховому журналі Experimental Gerontology з Impact factor 3.376.
«Це результат кропіткого щоденного двохрічного експерименту на мишах: дві статі і два режими харчування, 12 (!) комбінацій з понад 10 тваринами на групу. Саме такий складний для реалізації дизайн і працездатність з творчістю команди допомогли зробити ключову знахідку проєкту», - повідомили в пресслужбі ПНУ.
Ініціювала цей пошук та зібрала потужну міжнародну команду професорка фізіології в Університеті Тюбінгену (Німеччина) Ольга Гаращук. Вона керувала виконанням проєкту протягом майже чотирьох років. Пошуку пояснень отриманих результатів також сприяла співпраця наших біохіміків з одним із найбільш авторитетних біохіміків світу. Це давній товариш та колега професора Лущака Кен Сторі.
«Як наслідок багаторазових апробації і багатьох дискусій, результати такої титанічної роботи можна сформулювати дуже просто: вікові зміни, які спостерігаються у тварин старшого віку, на біохімічному рівні (енергозабезпечення – гліколіз, пентозофосфатний шлях та мітохондрії – і вільнорадикальні процеси) розвиваються вже у середньому віці. Завдяки встановленню біохіміками молекулярних механізмів таких змін, знайдено одну з мішеней, на яку можна впливати, аби сповільнювати старіння, або, бодай, покращувати фізіологічний стан. Зараз команда розробляє способи впливу на згадану мішень», - йдеться у повідомленні.
Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.