Перукарка, яка вдарила сусіда ножицями, відсидить п’ять років

Івано-Франківський міський суд виніс вирок щодо жительки Тисмениці, яка вдарила сусіда ножицями.

Злочин скоєно 1 липня 2015 року близько 18-30 на дорозі, поблизу житлового господарства чоловіка у м.Тисмениці.

Між потерпілим та обвинуваченою на побутовому грунті виник словесний конфлікт, в ході якого жінка нанесла чоловікові один удар ножицями в область правої руки та один удар ножицями в область грудної клітки зліва, чим спричинила тілесні ушкодження - одну рану в ділянці лівого передпліччя, яка відноситься до легких тілесних ушкоджень, які викликали короткочасний розлад здоров`я та одну проникаючу колото-різану рану в ділянці грудної клітки зліва з ушкодженням лівої легені і ковзним (не наскрізним) ушкодженням діафрагми, ускладнену лівобічним гемопневматораксом, пневмадіастінумом, підшкірною емфіземою та дихальною недостатністю II ст., яка, згідно висновку експерта №724/559-Д від 27.11.2015 року відноситься до тяжких тілесних ушкоджень, як таких що є небезпечними для життя в момент спричинення.

В судовому засіданні обвинувачена свою вину у вчиненому не визнала, зокрема суду пояснила, що 01.07.2015 року вона їхала за довідкою до Івано-Франківська для своєї дочки, яка на той час поступала до вищого навчального закладу. Повертаючись додому по дорозі її знайома повідомила, що якийсь чоловік казав, що вб`є її. Жінка одразу зрозуміла, що мова іде про її сусіда, з яким обвинувачена тривалий час перебуває у неприязних відносинах. Коли обвинувачена під`їхала на велосипеді до свого будинку, на вулиці до неї підбіг потерпілий та почав її бити. Обороняючись, вона кинула на потерпілого велосипед та забігла на подвір`я до сусідки. При цьому потерпілий продовжував кричати та бив брусом по хвіртці. Обвинувачена одразу викликала працівників поліції. Одночасно вона категорично заперечила, що вона наносила потерпілому удари ножицями.

Незважаючи на те, що обвинувачена, яка працює перукаркою, свою вину не визнала, її вина у вчиненому доводиться сукупністю доказів.

Так, допитаний в судовому засіданні потерпілий зазначив, що 01.07.2015 року він повернувся з роботи та вийшов покурити біля будинку. В цей час він почув крик своєї сусідки, яка почала вимагати, щоб він здійснив оплату за земельну ділянку, на якій він проживає. Потерпілий вийшов на вулицю і в цей час обвинувачена вийняла з сумки ножиці та направивши лезо на потерпілого, правою рукою, почала спричиняти йому удари. Перший удар за допомогою рук зумів відвернути. Після спричинення наступних ударів в праву руку та грудну клітку, чоловік вибив з рук обвинуваченої ножиці. Одразу після цього, обвинувачена забігла на подвір`я до своєї сусідки. Після вказаних подій було викликано працівників поліції та швидку медичну допомогу, яка доправила потерпілого до лікарні. На наступний день стан здоров`я потерпілого різко погіршився, йому почало віднімати ногу.

Обставин, що пом`якшують чи обтяжують покарання обвинуваченій судом не встановлено.

За таких обставин, суд вважає, що обвинуваченій слід обрати покарання в межах санкції статті 121 ч.1 КК України, зокрема у виді позбавлення волі, так як вказане покарання буде необхідне і достатнє для її виправлення і попередження вчинення нових злочинів.

Суд визнав обвинувачену винуватою у вчиненні злочину, передбаченого ст.121 ч.1 КК України, та призначити покарання у виді позбавлення волі на строк п`ять років. Строк відбуття покарання обвинуваченій рахувати з моменту затримання.

Вирок виніс суддя Олег Лазарів, за участю прокурорів Неміш В.Л., Форовича А.М., Боднар Г.Ю.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.