Зеленський пообіцяв виділити додаткові кошти на відбудову доріг та дамб

В Івано-Франківській області через повінь влітку зазнали руйнувань 1457 об’єктів. Здебільшого роботи з ліквідації наслідків стихії не проводяться на них через відсутність коштів.

Для вирішення проблеми на початку серпня ОДА звернулася з листом до Прем’єр-міністра України щодо додаткового виділення області коштів у розмірі 1,5 млрд грн.

Читайте також: Зеленський проінспектував відновлення інфраструктури Ланчина

Тож Президент наголосив, що Кабінет Міністрів має в найкоротші терміни відреагувати на звернення та сприяти вирішенню питання.

За результатами спілкування з людьми Володимир Зеленський доручив голові облдержадміністрації особисто відвідати всі населені пункти та запропонувати вирішення озвучених питань.

Читайте також: Зеленський створить комісію, яка перевірить, куди витратили «повеневі кошти»

Крім того, за наполяганням Глави держави, обласна та місцева влада мають прискорити темпи виконання робіт, особливо в частині облаштування дамб та відновлення проїзду дорогами.

Голова Державного агентства автомобільних доріг України Олександр Кубраков доповів Президентові, що в межах Національної програми «Велике будівництво» у поточному році в Івано-Франківській області був запланований ремонт 148 км доріг державного значення, та план було скориговано, і до кінця року в області буде зроблено близько 180 км.

«Основний проект – траса Н-09 (Мукачево – Івано-Франківськ – Львів. – Ред.), яка йде із Закарпатської області. За цей рік робимо більше 180 кілометрів у двох областях. Ще залишилися два проекти, які тільки починаємо. Це траса Н-18, яка з’єднає Франківщину з Тернополем, та М-12, яку теж починаємо відновлювати в області», – сказав Олександр Кубраков.

Загалом у регіоні – 1010 км державних автошляхів. Як зазначив очільник Укравтодору, у деяких районах Івано-Франківщини, зокрема у Верховинському, уже зроблені всі дороги. За наступний рік планують завершити відновлення всіх автошляхів у регіоні, які потребують ремонту.

Також сьогодні в Івано-Франківській області було завершено спорудження мосту через річку Дністер на дорозі Т-09-10 Бурштин – Калуш. Цей міст будувався з 1994 року. З 2009 до 2019 року було відсутнє фінансування для будівництва мосту. За рік переправу вдалося повністю добудувати, після отримання всіх необхідних дозволів цієї осені на ній буде відкрито рух.

На завершальній стадії – роботи з капітального ремонту з розширенням смуг руху мостового переходу на км 82+881 автомобільної дороги Н-10 Стрий – Івано-Франківськ – Чернівці – Мамалига, протяжністю 54,6 м.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.