Фахівці ІФНТУНГ сконструювали власний 3D принтер

Нещодавно на базі кафедри комп’ютеризованого машинобудування (КМВ) Інституту інженерної механіки (ІІМ) ІФНТУНГ з’явився власний 3D принтер, сконструйований викладачами та студентами цієї ж кафедри.

«У сучасному світі вимоги до інженера-механіка досить високі. А щоб підготувати в стінах університету справжнього фахівця, який зможе проектувати складні керовані технічні об’єкти, забезпечувати виробництво якісно нових модулів, систем і машин з інтелектуальним управлінням, вирішувати конкретні конструкторські й практичні задачі техніко-технологічного характеру потрібна практика та відповідне навчальне обладнання. І це все є на нашій кафедрі. А нещодавно, ми разом із студентами створили 3D принтер, щоб мати змогу краще опанувати процес комп’ютерного моделювання», - зазначив завідувач кафедри комп’ютеризованого машинобудування Інституту інженерної механіки Віталій Панчук.

Так, починаючи з третього курсу, студенти спеціальності «Прикладна механіка», освітньо-професійних програм «Комп’ютеризовані та роботизовані технології машинобудування» й «Інженерія мехатронних систем» зможуть вдосконалювати свої практичні навики в лабораторіях кафедри КМВ та виконувати власні дипломні проєкти.

Загалом над конструюванням 3D принтера фахівці кафедри КМВ працювали близько шести місяців. Ідею як побудувати корпус запозичили з інтернету, а вже конкретне виконання, всі розміри – це напрацювання кафедри. Особливість цього 3D принтера в тому, що він має досить велику зону для друку й потрібні високогабаритні деталі, які дозволяють виготовляти масштабніші об’єкти.

Зараз технічний об’єкт використовують з практичною метою – виготовлення роботів для навчального процесу. І уже є перші результати 3D друку – робот-маніпулятор BCN3D-Moveo, який виготовили за проєктом іспанської компанії BCN3D Technologies. Маніпулятор призначений для опанування студентами навиків робототехніки, інженерного дизайну, програмування та вдосконалення знань в області цифрових виробничих технологій.

Крім того, зараз фахівці кафедри разом із студентами працюють над створенням ще двох роботів і нового варіанту 3D принтера, який буде вдосконаленою версією уже створеної конструкції. А у планах - повністю обладнати лабораторію робототехніки в університеті.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.