У Городенці водій, який скоїв смертельну аварію, відбувся умовним терміном

Городенківський районний суд виніс вирок щодо уродженця Городенки, який скоїв смертельну аварію.

20.05.2019 приблизно о 22 годині 15 хвилин обвинувачений, керуючи автомобілем марки АUDI А6 АLLROAD, рухаючись вулицею Семена Височана в м. Городенці в напрямку центральної частини міста, проявивши неуважність, не врахувавши дорожню обстановку, яка склалася, не обрав безпечної швидкості руху транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним, за відсутності зустрічних транспортних засобів, маючи об`єктивну можливість завчасно виявити перешкоду для руху у вигляді пішохода, своєчасно не вжив заходів до зменшення швидкості руху транспортного засобу, аж до його зупинки або безпечного об`їзду перешкоди, вчинив наїзд на пішохода, який рухався у попутному із автомобілем напрямку проїзною частиною дороги, освітленої вуличними ліхтарями.

У результаті наїзду пішохід отримав тілесні ушкодження у вигляді набряку головного мозку, закритої черепно-мозкової травми та інші ушкодження, від яких наступила смерть.

Обвинувачений, який працює стоматологом у місті, повністю визнав свою вину в інкримінованому злочині та вважає недоцільним дослідження зазначених в обвинувальному акті доказів, які ніким не оспорюються.

Дочка загиблого повідомила суду, що не має претензій матеріального та морального характеру до обвинуваченого.

В судовому засіданні обвинувачений повідомив, що він разом з товаришем, рухався вулицею Семена Височана в м. Городенка, в той час почав падати сильний дощ, і він не побачив на дорозі пішохода, на якого вчинив наїзд. Відчувши удар, зупинив машину, підійшов до людини, яка була без ознак життя, чоловік йому був незнайомий. Так як дістав сильний шок, не знав, що робити, тому поїхав додому. Він розкаюється у вчиненому, повністю відшкодував збитки потерпілим. На час вчинення ДТП мав водійський стаж 11 років. Обвинувачений просив його суворо не карати, врахувати пом`якшуючі обставини.

Суд визнав його винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст. 286 КК України та призначити йому покарання - три роки позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами на один рік. На підставі ст.75 КК України звільнив від відбування призначеного основного покарання з випробуванням з іспитовим строком два роки.

Вирок винесла суддя Галина Ничик за участю прокурорів Присяжнюк В.Я., Сапожникова Ю.О.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.