На Івано-Франківщині запроваджують програму відновлення для неповнолітніх злочинців

Минулого року в Донецькій, Одеській, Львівській, Луганській, Миколаївській та Харківській областях стартував пілотний проєкт «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину». Про це повідомили в Прокуратурі Івано-Франківської області.

Програма показала позитивний результат. Дія згаданого проєкту запроваджується на всій території України.

Для забезпечення реалізації програми на Прикарпатті створено міжвідомчу робочу групу за участю прокурора, соціального працівника, психолога, представників Регіонального центру безоплатної правової допомоги та органу пробації.

«Пілотний проєкт включає в себе організацію комунікації між неповнолітніми, які вперше вчинили злочини невеликої та середньої тяжкості, і потерпілими. Мета програми – надати дитині другий шанс, примирити порушника та потерпілого, ресоціалізувати та запобігти майбутнім правопорушенням. Програма використовує медіацію для примирення неповнолітніх правопорушників із потерпілими. Залучений медіатор допомагає сторонам у примиренні», – пояснила на засіданні робочої групи начальниця відділу захисту прав дітей та протидії насильству прокуратури Івано-Франківської області Наталія Фільварок.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.