Сич: Влада відкрила ринок землі, а з ним і шлюзи революційної ситуації

Голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич вважає, що з відкриттям ринку землі в Україні може створитися революційна ситуація. Про це він написав на своїй сторінці у Фейсбуці.

«Це не означає, що в них відразу ж таки завтра рине неконтрольована енергія суспільних мас. Але це означає, що влада створила умови, аби потенційно так сталося. Як і в будь-якому іншому випадку, коли влада поступає всупереч волі суспільства. Бо влада вторинна, а суспільство первинне. Саме суспільство на зорі становлення людської цивілізації усвідомило, що в умовах існування у ньому розмаїтих і взаємозаперечних інтересів має існувати інституція для їх взаємоузгодження і для вироблення правил суспільного співжиття. Й такою інституцією стала держава», - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Рада проголосувала за закон про ринок землі

«Людей мого покоління зі шкільної лави заставляли зубрити визначення одного "класика" про те, як "низи" не хочуть, а "верхи" не можуть... Воно мені не імпонує своїм поділом суспільства на нижчі та вищі класи так само, як і слова іншого такого "класика" про поділ рас на вищі і нижчі. Зауважте, як попри їхню, здавалося б, світоглядну ворожість, насправді ці погляди збігаються у головному... Натомість, моє розуміння революційної ситуації випливає із визрівання нетотожності між державною владою і суспільством. Тобто вона наступає тоді, коли державна влада перестає виконувати своє призначення й перетворюється на інституцію в собі й для себе. Тоді державна влада і суспільство переходять в паралельні площини існування й ще якийсь час співіснують по інерції. Однак рано чи пізно суспільство дозріває до розуміння того, що паразитарної псевдодержавної інституції слід позбутися й заповнити управлінський вакуум новою і органічно потрібною суспільству державною владою», - вважає О.Сич.
«Шлюзи відкрито й тепер від вищих посадовців держави залежить, коли і як в них рине суспільна енергія змін. Й не обов'язково вони носитимуть характер Майдану. Щоправда для цього конструктивного використання цієї енергії слід відкрити інші шлюзи - легітимної зміни збанкрутілої влади», - підкреслив голова облради.