Сич: плекаймо власну гідність, гордість за Україну

Голова Івано-Франківської облради Олександр Сич вважає, що пандемія коронавірусу дає нам шанс позбутися багатьох не найкращих рис національного характеру й натомість плекати і формувати добрі – конкурентні в глобальному життєвому просторі і боєздатні для зайняття належного нам місця під світовим сонцем. Про це він написав на своїй сторінці у Фейсбуці.

«За неповних два тижні в Україну повернулося близько 100 тисяч наших співвітчизників, які шукали кращої долі у світах, але, коли грянула біда, виявилися там нікому не потрібними і шукають прихистку у рідної землі. Тож геть відчуття меншовартості, зневажливого ставлення до своєї вітчизни, самоприниження й самобичування (на зразок фаталістичного «такі ми вже є!»)! Натомість плекаймо власну гідність, гордість за Україну і за сам факт її існування!», - йдеться у дописі.
«Такою вже є природа людини, що щасливими митями вона тішиться наодинці, але в біді тягнеться до гурту. Саме гуртом ми подолаємо біду! Сьогодні, як і під час Майдану, тішать кращі зразки громадянської взаємодопомоги. Це слід закріпити і характерний для українця індивідуалізм органічно поєднати із національним солідаризмом, а внутрішнє чуття переваги свого власного над громадським замінити обов’язком перед громадою і перед національною спільнотою», - вважає О.Сич.
«Хай наша держава ще недостатньо досконала, але саме вона є найкращим інструментом колективного національного порятунку. Тож відкидаймо меншовартісне ниття, що ми нездатні до самостійного державного життя, а тим більше паразитарне відношення до неї (як от «а що мені дала держава!?»), зціплюймо зуби й удосконалюймо її разом!», - йдеться у дописі.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.