Івано-Франківщина отримала субвенцію на оновлення харчоблоків у школах

В Івано-Франківську відбулась нарада, яку провів заступник голови облдержадміністрації Віталій Федорів, де проаналізували питання організації якісного харчування учнів у загальноосвітніх школах області. Про це повідомили в пресслужбі Івано-Франківської ОДА.

Про проведену роботу доповідали посадовці департаменту освіти, науки і молодіжної політики облдержадміністрації та головного управління Держпродспоживслужби в області.

Посадовці відзвітували, що безкоштовним харчуванням охоплено 17 відсотків від загальної кількості учнів області. Однак органам влади на місцях необхідно звернути увагу на вартість харчування, яке коливається від 7 до 38 гривень.

Директор Департаменту освіти, науки та молодіжної політики Віктор Кімакович поінформував, що в область надійшла субвенція у розмірі близько 15 млн.с грн. для придбання обладнання, тому органам місцевого самоврядування необхідно передбачити у своїх бюджетах 10% співфінансування на такі потреби.

Віталій Федорів наголосив, що потрібно змінювати підходи до організації повноцінного і якісного харчування дітей, тому директори навчальних закладів повинні бути менеджерами, адже тільки у 78 закладах загальної середньої освіти організовано харчування за оновленим меню (3 і більше страв).

«Необхідно організувати відвідини навчальних закладів, у яких налагоджена робота згідно з новими стандартами. Зокрема, вивчити досвід 23-ї школи-ліцею Івано-Франківська. Питання харчування – надважливе, адже це безпека дітей. Тому закликаю всіх, зокрема і батьків, приділяти особливу увагу кращій організації харчування», - підсумував Віталій Федорів.