На Прикарпатті готуються до другого етапу медичної реформи

30 січня в ОДА відбувся брифінг на тему підготовки області до другої хвилі медичної реформи. Про це повідомили в пресслужбі Івано-Франківської ОДА.

Із журналістами спілкувалися заступник голови обласної державної адміністрації Віталій Федорів, голова обласної ради Олександр Сич, директор Західного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я України Мар’яна Возниця, директор департаменту комунікацій Національної служби здоров’я України Тетяна Бойко.

«Обласною державною адміністрацією спільно із обласною радою було проведено комплекс робіт щодо підготовки до другого етапу медичної реформи на Прикарпатті. Для цього ми активно реорганізовуємо медичні заклади, комп’ютеризуємо їх та укомплектовуємо високоякісним обладнанням. Одним з пріоритетів у галузі охорони здоров’я для нас є доступність медичної допомоги до усіх мешканців області, особливо у віддалених селах, та надання високоякісної медичної допомоги населенню», - підкреслив Віталій Федорів.

Йшлося також про подальші кроки у зміні системи фінансування медичної галузі в Україні та ефективному використанні коштів.

Так, до 31 січня 2020 року усі спеціалізовані медзаклади в області мають бути готові до контрактування з НСЗУ. Це – умова, за якою вони із 1 квітня отримають державні кошти за Програмою медичних гарантій. Наразі в області понад 95% спеціалізованих медзакладів перетворено на комунальні некомерційні підприємства. До контрактування з Національною службою здоров’я України готові 74% медичних закладів, що надають спеціалізовану допомогу в Івано-Франківській області.

Із виділення коштів на ліжкомісце відтепер фінансування здійснюватиметься за принципом «гроші йдуть за пацієнтом». Наголошувалося, що саме пацієнт є ключовим у реформі. Тому медзаклади незалежно від форми власності, які обиратимуть пацієнти, й отримуватимуть найбільше фінансування від держави.

Пріоритетними у 2020 році за напрямками визначені: медична допомога при інфаркті міокарда, гострому мозковому інсульті, пологах, новонародженим у неонатальному періоді та рання діагностика найбільш поширених онкологічних захворювань. Надання медичних послуг за цими напрямками оплачуватиметься за підвищеним тарифом для тих закладів охорони здоров’я, які відповідатимуть вимогам.