В Івано-Франківську відкрили українсько-угорський центр

24 січня в Івано-Франківську відбулися урочистості з нагоди відкриття угорського культурно-освітнього центру. Про це повідомили в преслужбі Івано-франківської ОДА.

У заході взяли участь генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бугайла, заступник голови обласної державної адміністрації Дмитро Романюк, керівник угорського культурно-освітнього центру в області Мирослава Нагорняк, почесний консул Угорщини в місті Івано-Франківську та області Василь Вишиванюк, представники громадських організацій, засобів масової інформації та угорських товариств.

Йожеф Бугайла привітав усіх присутніх із відкриттям угорського культурно-освітнього центру.

«Ми бачимо, що наша сила – у співпраці. Свідченням цього є зусилля, які докладені Угорщиною та почесним консульством Угорщини в Івано-Франківську для відкриття цього центру. Вважаю, невелика спільнота угорців на Івано-Франківщині приділяє багато уваги для того, щоб мати гідне місце для спілкування, зустрічей та реалізації цікавих культурно-освітніх програм», - сказав Йожеф Бугайла.

«Угорський культурно-освітній центр буде продовжувати надзвичайно ефективно та плідно працювати. В першу чергу хочу подякувати генеральному консулу Угорщини в Ужгороді за оздоровлення та відпочинок більше чотирьох тисяч дітей та учасників АТО з 2015 року. Ми надзвичайно зацікавлені в подальшій активізації співпраці між Україною та Угорщиною, безпосередній участі у цьому Івано-Франківщини», - розповів Дмитро Романюк.

Основною метою роботи цього центру є впровадження просвітницької, наукової, культурної діяльності, яка спрямована на поширення та ознайомлення населення краю з культурною спадщиною, традиціями, історією угорського народу та його зв’язків з українським народом.

Гостей пісенними виступами вітали діти з Івано-Франківського та Закарпатського угорських національно-культурних товариств.