Помер ветеран дивізії «Галичина» Михайло Мулик

Помер Голова крайового братства дивізійників «Галичина», почесний громадянин міста Івано- Франківська Михайло Мулик. Про це повідомив міський голова Руслан Марцінків.

Біографічна довідка.

Народився 28 жовтня 1920-го в селі Горожанка Монастириського району на Тернопільщині.

Батько Іван був підстаршиною Українських січових стрільців. 1937-го став членом Організації українських націоналістів. За її завданням у вересні 1943 року вступив до лав української дивізії ”Галичина”. Служив радистом. Брав участь у бою під Бродами в липні 1944-го. Потрапив у радянський полон. Два роки допитували в московській Луб’янській тюрмі. На 10 років позбавили волі й на п’ять – громадянських прав.

Покарання відбував на вугільних шахтах у Московській області та в Республіці Комі.

Із заслання повернувся 1958‑го. Оселився у Станіславі, тепер – Івано-Франківськ. Працював бухгалтером у виробничому об’єднанні ”Прикарпатліс”. 1989-го став членом культурно-наукового товариства ”Рух”. Був бухгалтером ліквідаційної комісії міськкому й обкому КПРС.

1991-го організував Товариство політичних в’язнів і репресованих. За рік із дивізійником Володимиром Малкошем створив Братство колишніх вояків ”Галичини”.

Написав вісім книжок про визвольну боротьбу українського народу та становлення незалежності. Щороку 28 квітня святкував день створення дивізії ”Галичина”.

У 2017 році отримав звання почесного громадянина Івано-Франківська. Досі не реабілітований українською владою.