У Тисменицькому районі планують запустити комплекс по випалу будівельного вапна

ТОВ «Стриганецький кар’єр» планує розпочати нове будівництво комплексу по випалу вапна будівельного в с. Довгому Тисменицького району.

Планована діяльність передбачає будівництво комплексу по випалу вапна будівельного потужністю 800т/добу.

Режим роботи планується двозмінний з дванадцятигодинною робочою зміною при 315 робочих днях в році.

Ділянка будівництва розташована на північному-сході села Стриганці по правій стороні автодороги Стриганці-Довге. В геоморфологічному відношенні будівельний майданчик розташований на Бистрицько-Тлумацькій горбисто-хвилястій денудаційній височині Поділля та Прикарпаття.

Площа ділянок під будівництво – 3,9814 га.

Планована діяльність передбачає будівництво комплексу по випалу вапна будівельного річною потужністю 264,0 тис.т/рік.

Найближча житлова забудова знаходиться на відстані 558 м від виробничих джерел викидів, тобто нормативна санітарно-захисна зона витримана.

«Потенціальний вплив планованої діяльності на повітряне середовище передбачає здійснення викидів забруднюючих речовин при роботі технологічного обладнання. В атмосферне повітря здійснюються викиди речовин у вигляді суспендованих твердих часток, недиференційованих за складом, азоту діоксид, вуглецю оксид, ангідриду сірчистого, бенз(а)пірену. вуглеводнів граничних С12-С19. Для зменшення обсягу викидів пилу при експлуатації об’єкту здійснюється очищення викидів за допомогою циклонів та використання системи пилоподавлення на всіх етапах подрібнення сировини», - йдеться у повідомленні.

Усі зауваження і пропозиції громадськості до планованої діяльності необхідно надсилати до Управління екології та природних ресурсів 76014, м. Івано-Франківськ, вул.Сахарова23 A, тел./факс 52-61-50; e-mail: main@eco.if.gov.ua. Контактна особа: Пліхтяк Андрій Дмитрович.

Плани ТОВ «Стриганецький кар’єр» викликали занепокоєння у жителів с.Стриганці. Наприкінці 2019 року, ініціативна група зустрілася з головою Тисменицької РДА Ростиславом Нестераком. Посадовець запевнив людей, що думка громади буде пріоритетною в реалізації даного проєкту.

За даними ЄДРПОУ, кінцевими бенефіціарами ТОВ «Стриганецький кар’єр» є киянин Бачмага Марко Львович та ізраїльтянин Ілля Марчевський. Він відомий тим, що його фірма брала участь у проєкті вивезення гексахлорбензолу з Калуша у часи правління Віктора Януковича. Фірма Марчевського ТОВ «Сі Буд Сістем» працювала субпідрядником у ТОВ «С.І. Груп Консорт ЛТД». За даними ЗМІ, замість небезпечних відходів ГХБ фірма вивозила звичайну землю, вартість робіт становила 4 тисячі доларів за тонну. Полігон під Калушем так і не було очищено.