У Калуші вирубають сосновий ліс

Комісія з представників ДП «Калуське лісове господарство», Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства, Державного спеціалізованого лісозахисного підприємства «Івано-Франківськлісозахист» та управління з питань надзвичайних ситуацій міської ради провела обстеження лісових насаджень в мікрорайоні Підгірки. Про це повідомили в Калуській міській раді.

За результатами обстеження комісія встановила, що згідно відводу, запас на двох ділянках, становить 475 м3/га, (повнота деревостану становить 0,3-0,48) насадження втратило біологічну стійкість внаслідок ослаблення від дії стовбурових шкідників та хвороб лісу. Пошкоджені дерева, які підлягають обов’язковій вирубці, через дію комплексу еколого-кліматичних факторів та шкодо чинності стовбурових шкідників, становлять 100 %, в результаті чого повнота залишеної частини деревостану знизиться нижче 0,1. Проведення вибіркової рубки є недоцільним.

«З метою наведення належного санітарного стану та посилення біологічної стійкості в лісах ДП «Калуський лісгосп», недопущення розповсюдження хвороб, стовбурових шкідників та втрати технічної якості деревини на вище описаних ділянках комісія дійшла до висновку, що доцільно провести суцільні санітарні рубки на площі 1,6 га з урахуванням вимог п.28 Санітарних правил в лісах України (постановка КМУ від 26.10.2016 року №756) та забезпечити лісовідновлення на лісосіках шляхом створення лісових культур», - йдеться у повідомленні.