На Івано-Франківщині у ряді районів не проводили туберкулінодіагностику

13 листопада за участю заступника голови облдержадміністрації Віталія Федоріва та заступника директора департаменту охорони здоров’я Володимира Чемного відбулося засідання координаційної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу. Про це повідомили в пресслужбі Івано-Франківської ОДА.

За словами експерта департаменту охорони здоров’я з дитячої фтизіатрії Марти Локатир, в Івано-Франківській області протягом двох останніх років зменшились обсяги туберкулінодіагностики серед контингентів дітей, які підлягають охопленню. За 9 місяців цього року профоглядом охоплено всього лиш 14% від потреби, за аналогічний період 2018 року – 33%.

«Особливе занепокоєння викликає відсутність туберкуліну два роки поспіль в Рогатинському районі. Також туберкулінодіагностика не проводилась у 2019 році у Галицькому, Долинському районах та місті Болехові. Тривогу викликає недостатнє забезпечення туберкуліном в обласному центрі – місті Івано-Франківську. Це, в свою чергу, є причиною несвоєчасного виявлення дітей з локальними формами туберкульозу», - зазначила експерт.

Крім недостатнього фінансування туберкулінодіагностики, Марта Локатир акцентує на загрозі, яку несе самоусунення закладів первинної медико-санітарної допомоги від організації та проведення профілактичних протитуберкульозних оглядів, серед яких – відсутність планування підлягаючих до туберкулінодіагностики дітей, не сформованість груп ризику щодо туберкульозу, не проведення спостереження за дітьми з латентною туберкульозною інфекцією, не скеровування на обстеження дітей з вогнищ ТБ-інфекції.

Під час засідання директор БФ «Захід шанс» Олександр Гринь звернувся до членів координаційної ради з проханням рекомендувати бюджетному комітету обласної ради виділити фінансування для надання соціального супроводу та соціальної допомоги групам підвищеного ризику, а саме пацієнтам замісної терапії, людям, що звільняються з місць позбавлення волі, наркозалежним та їх близькому оточенню, оскільки фонд переживає перехідний період фінансування програм профілактики від донорського до державного.

«На сьогоднішній день завдяки програмам профілактики вдалося стабілізувати ситуацію із захворюваності на ВІЛ. Тому залишається продовжити таку роботу та утримати ситуацію такою і надалі, - додав керівник благодійного фонду.