В Івано-Франківську обговорили стратегію розвитку медицини

В Івано-Франківську відбувся «круглий стіл» із спеціалістами департаменту та керівниками медичних закладів області, де учасники обговорювали стратегію розвитку області за кілька останніх років в галузі медицини, аналізували рівень реалізації цієї стратегії та визначали перспективи медичної галузі на наступні сім років. Про це повідомили в пресслужбі Івано-Франківської ОДА.

«Одним із завдань було розвиток сільських територій та людського потенціалу. Що стосується медичного простору, то наше завдання полягало в тому, щоб більше розвивати систему медицини первинної ланки, зокрема, створення сільських лікарських амбулаторій в населених пунктах області. Адже ми безупинно маємо дбати про забезпечення нагальних потреб охорони здоров’я та формування здорового способу життя», - зазначила в.о. директора департаменту охорони здоров’я ОДА Ірина Кобельська..

У своєму звіті Ірина Кобельська проаналізувала рівень виконання кожного завдання. Перше – це закупівля обладнання для сільських лікарських амбулаторій. На сьогодні амбулаторії значно покращили матеріально-технічну базу. Наступне – це реорганізація амбулаторій та ФАПів, останніх вже реорганізовано 22. Станом на сьогодні створені амбулаторії у шести селах, будівництво трьох триває, а ще трьох планують. На цьому етапі десять сіл в області поки що залишаються без амбулаторій. А загальна кількість цих медичних закладів первинного рівня зросла на 34 одиниці і становить 176 амбулаторій.

Ще одним аспектом є санітарний транспорт для сільських лікарських амбулаторій та центрів первинної медичної допомоги. Як зазначила Ірина Кобельська, область отримала можливість закупити з державного бюджету 92 автомобілі, 49 з них вже придбано. Крім того, шукають можливість для закупки ще 56-ти.

Останні роки – це роки трансформації медичної допомоги. Таким чином було створено 28 центрів первинної медичної допомоги, всі обласні лікувальні заклади реорганізовано на комунальні некомерційні підприємства, стоїть питання створення регіонального центру громадського здоров’я.

У галузі медицини є й проблемні питання. Серед найбільш нагальних, в. о. директора департаменту охорони ОДА здоров’я Ірина Кобельська відзначила завершення будівництва нового перинатального центру та хірургічного корпусу обласної клінічної лікарні; завершення процесу автономізації закладів вторинного і третинного рівнів та їх забезпечення комп’ютерною технікою і медичним обладнанням; придбання лінійного прискорювача для Прикарпатського клінічного онкологічного центру та облаштування бетонного бункера для його встановлення.