Калуський гірничопромисловий район є найбільшою загрозою для людей і навколишнього середовища не лише області, а й всієї Західної України. На цьому під час засідання «круглого столу» на тему «Техногенно-екологічна ситуація на території Калуського гірничопромислового району» акцентував увагу голова обласної державної адміністрації Денис Шмигаль.
Як повідомили у пресслужбі Івано-Франківської ОДА, Денис Шмигаль зазначив, що метою проведення даного засідання «круглого столу» стало об’єднання багатоголосся думок науковців у спільний погляд задля глобального вирішення проблем гірничопромислового району, зокрема, локалізації осередку техногенно-екологічної ситуації, убезпечення населення від його негативного впливу.
«У спадок від Радянського Союзу ми отримали одну із найбільших серед техногенно-екологічних проблем ситуацію - Калуський гірничопромисловий район, - зазначив Денис Шмигаль. - Після припинення виробничої діяльності, ситуація загострилася, адже заходи із підтримки гірничо-технологічних об’єктів у безпечному стані не здійснювалися. Упродовж тривалого часу сама природа рекультивувала деякі об’єкти, однак загроза їх негативного впливу досі залишається значною та потребує моніторингу за ситуацією, використання новітнього обладнання та сучасних підходів».
На переконання науковців, які презентували свої дослідження під час засідання «круглого столу», одним із варіантів вирішення проблеми є проведення розчистки дренажної канави та здійснення переробки сировини, зокрема, розсолів.
«Щоб прийняти правильне рішення щодо комплексного вирішення проблеми, маємо систематизувати всі дані щодо гірничопромислового району, а саме, дослідження, моніторинги та наукові пропозиції, а також юридичний статус даного району, - наголосив Денис Шмигаль. – Лише тоді ми зможемо визначити необхідний фінансовий ресурс для убезпечення людей від можливих катастрофічних впливів».
Зазначимо, що у засіданні взяли участь науковці із Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, Національної академії наук України, експерти із Федеративної Республіки Німеччина, народні обранці, представники громадських організацій, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.