В Івано-Франківську громадам п’яти ОТГ передали рятувальне обладнання

18 жовтня в Івано-Франківську п’ять прикарпатських об’єднаних територіальних громад отримали спорядження для добровільної пожежної охорони, придбане за кошти Посольства Республіки Польща. Про це повідомили в пресслужбі ДСНС в Івано-Франківській області.

Це стало можливим завдяки участі у проєкті «Вдосконалення цивільного захисту в об’єднаних громадах», ініційованому програмою «U-LEAD з Європою» та реалізованому партнером – Асоціацією добровільних пожежних команд Республіки Польща.

Урочиста подія відбулася за участі першого заступника голови обласної державної адміністрації Марії Савки, представників Управління ДСНС в Івано-Франківській області та Головного управління ДСНС в Хмельницькій області, іноземних гостей - в.о. Генконсула Республіки Польща у Львові Катежини Солик та керівника Асоціації добровільних пожежних команд Республіки Польща, координатора проєкту «Вдосконалення системи цивільного захисту в об’єднаних громадах України» генерала у відставці Марека Ковальскі.

«Реформа децентралізації є наймасштабнішою і найефективнішою в Україні, завдяки якій, громади не тільки фінансово зміцніли, але й отримали повноваження та велику відповідальність. Одним із найважливіших напрямків діяльності влади будь-якого рівня є безпека громадян. Тож обласна влада робить усе можливе, щоб рятувальна служба була забезпечена необхідним обладнанням та технікою. Поповняється матеріально-технічна база обласного Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій і завдяки участі у міжнародних проєктах», - зазначила Марія Савка.

Марія Савка подякувала рятувальникам за ініціативу створення добровільної пожежної охорони, яка, за потреби, оперативно прибуває до місця пожежі чи надзвичайної ситуації. Особливі слова вдячності адресувала представникам польської сторони за підтримку і співпрацю.

Як зазначив Марек Ковальскі, за рік проєкту його учасники від Івано-Франківщини – представники Космацької, Ланчинської, Матеївецької, Рожнівської, Старобогородчанської ОТГ не лише здобули теоретичні знання, перейняли польський досвід, створили власні добровільні пожежні команди, але й під час урочистих заходів отримали по чотири комплекти бойового одягу. А за найкращі плани безпеки представники Рожнівської ОТГ Івано-Франківської області та Лісовогринівецької ОТГ Хмельницької області отримали комплекти для надання першої домедичної допомоги.