Івано-Франківська облрада виступила проти реалізації «Формули Штайнмаєра»

3 жовтня відбулась позачергова сесія Івано-Франківської обласної ради.

Депутати облради прийняли звернення до Президента, голови Верховної Ради, Кабміну щодо недопустимості реалізації так званої «Формули Штайнмаєра».

На думку депутатів, реалізація «Формули Штайнмаєра» надасть Донбасу особливий статус, означатиме загальну амністію бойовиків та є фактичною капітуляцією України у російсько-українській війні. У підсумку, це означатиме легалізацію бойовиків та перетворення регіону на Придністров’я.

На думку ініціаторів звернення, такий документ є наругою над пам’яттю про загиблих захисників України. Крім того, це відкриє шлях для зняття санкцій з Росії. Натомість, весь тягар реінтеграції Донбасу ляже на Україну.

Депутати закликали адресатів звернення не розміняти інтереси Держави на примарний мир.

«Ми виступаємо проти реалізації так званої «Aормули Штайнмайєра», за якою відповідно до «Мінських угод» запроваджується особливий статус окупованих територій Донецької та Луганської областей. Анонсований 1 жовтня 2019 року Президентом України Володимиром Зеленським документ, підписаний учасниками тристоронньої контактної групи у Мінську, є прихованою здачею національних інтересів України, загрожує безпеці та територіальній цілісності нашої держави та є фактичною капітуляцією України у російсько-українській війні і не гарантує встановлення миру навіть на умовах Путіна», – відзначив перший заступник голови обласної ради Василь Гладій.

У зверненні депутати обласної ради закликали Президента України, Верховну Раду України, Кабінет міністрів України, народних депутатів України від області проявити весь свій патріотизм, професіоналізм та державницьку позицію: не допустити надання особливого статусу окупованим територіям, проводити вибори до місцевих рад тільки після повної деокупації зазначених територій, не розміняти інтереси Держави на примарний мир.

Звернення було підтримано одноголосно. “За” проголосували 68 депутатів обласної ради.