Вода у річках Івано-Франківської області відповідає нормам

Сучасна лабораторія моніторингу вод та грунтів Дністровського басейнового управління водних ресурсів вперше провела дослідження проб води на вміст пестицидів, поліароматичних вуглеводнів та летких органічних сполук в шести річках області: Бистриці Солотвинській та Бистриці Надвірнянській, Свічі, Лімниці, Пруті та її притокці – річці Жонці, які є джерелами питного водопостачання міст Івано-Франківська, Долини, Калуша, Коломиї та Яремчі.

«Із 30 досліджуваних пріоритетних речовин, визначених європейськими директивами, виявлено тільки одну – ДДТ (дихлордифенілтрихлорметилметан) в концентраціях значно нижчих норми, не загрозливих для здоров’я людей. Залишкові концентрації цієї речовини попадають у річки від дифузних джерел забруднення з поверхневим стоком внаслідок використання у сільському господарстві у складі інсектицидів», - йдеться у повідомленні Дністровського басейнового управління водних ресурсів.

Такі дослідження у рамках виконання моніторингу вод за європейськими підходами проводитимуться щомісяця, а перелік досліджуваних речовин буде розширюватися.