У Косові відбувся фестиваль «Мальований дзбаник»

У Косові відбувся Відкритий обласний фестиваль кераміки, ремесел і фольклору, VI фест-конкурс «Мальований дзбаник». Про це повідомили у Косівській РДА.

Розпочався захід проведенням наукової конференції «Гуцульська кахельна піч як артефакт культури» в приміщенні НПП «Гуцульщина».

На фестиваль майстри кераміки з Польщі та Румунії. Вони взяли участь у науковій конференції, побували у майстернях місцевих керамістів у м.Косові, с.Вербовці та с.Старому Косові, відвідали садибу-майстерню ліжникарів Світлани Павлюк у селі Яворові.

Наступного дня фестиваль розпочався урочистою ходою від школи мистецтв до районного Будинку культури, де була організована виставка–ярмарка творів народного мистецтва, зокрема кахлярства, кераміки, гончарства, виставка робіт Кутської школи мистецтв, майстрів вишивки тощо.

Присутніх на фестивалі привітали голова Косівської РДА Віталій Кічеряк, голова Косівської районої ради Павло Ванджурак. У фестивалі взяли участь голова Івано-Франківської ОДА Денис Шмигаль, начальник управління культури, національностей та релігій ОДА Володимир Федорак.

У культурно-мистецькій програмі взяли участь художні колективи Косівщини та гості фестивалю з Надвірни, Верховини, Снятина, Коломиї та Коломийського району, з Яблунівської, Рожнівської та Космацької ОТГ.

Відбувся конкурс молодих гончарів «Мій дзбаник найкращий», фестивальна ватра, гуцульський банош та пригощення традиційними гуцульськими стравами з етнодворів.