Депутати Івано-Франківської міського ради проголосували за добровільне приєднання територіальних громад до Івано-Франківська. Йдеться про села Підлужжя та Черніїв. Цим рішенням розпочався процес створення Івано-Франківської територіальної громади.
Міський голова Руслана Марцінків зазначив, що попереду велика робота. Але механізм запущено, тому тепер треба спільно працювати над майбутнім ОТГ.
«Це історичне рішення для Івано-Франківська. Об’єднання – це вимога часу, тому майбутнє Франківська безумовно пов’язане з селами, які нас оточують», – зазначив Руслан Марцінків.
Та розповів про переваги, які отримає ОТГ після її створення:
Інвестиційні зони. ІФ зараз немає достатньої кількості вільних ділянок, аби залучати інвесторів, особливо великих. Об’єднання з селами дасть таку можливість
Розширення міста. Не можна допустити, аби ІФ взяли в територіальний вакуум, оточений з усіх сторін об’єднаними громадами. Місто постійно росте і має мати межі до розширення. Землі запасу, які зараз нікому не належать, перейдуть в підпорядкування ОТГ.
Кошти інфраструктурної субвенції, які надаються тільки для сіл, будуть надходити в бюджет ОТГ.
ПДФО сіл зараз надходить до районних бюджетів і до їх перерозподілу голови сіл не мають ніякого стосунку. У випадку створення ОТГ ці кошти йтимуть на розвиток сіл, адже голови громад входитимуть до виконавчого комітету і матимуть можливість використовувати їх для громад.
Реверсна дотація. Зараз в ІФ дохід на одного мешканця перевищує загальнодержавний показник. Тому місто змушене повертати в Київ на сьогодні 72 млн. грн. Зі збільшенням кількості населення відповідно цей показник зміниться і повертатимемо в державу менше.
«Цей процес ми маємо завершити до жовтня. Щоб вже з 1 січня жити в об’єднаній територіальні громаді. Реформа має завершитись у 2020 році. Відтак вибори органів місцевого самоврядування відбуватимуться вже для ОТГ», – підсумував міський голова.